...
  • Житія святих,  Листопад,  Травень,  Червень

    Мученик Феодот Анкірський

    Мученик Феодот Анкірський Muchenyk Feodot Ankirskyy

    Місяця травня на 18-й день / червня на 7-й день / листопада на 7-й день Святий мученик Феодот і святі мучениці сім дів: Олександра, Текуса, Клавдія, Фаїна, Євфрасія, Матрона та Юлія  — жили в другій половині III століття в місті Анкірі, Галатійської області, і мученицьки померли за Христа на початку IV століття. Святий Феодот був «корчемником», мав свою гостиницю, був одружений. Уже тоді він досягнув високої духовної досконалості: дотримувався чистоти й ціломудреності, виховував у собі стриманість, підкоряв плоть духу, вправляючись у пості й молитві. Своїми бесідами він приводив іудеїв і язичників до християнської віри, а грішників приводив до каяття й виправлення. Святий Феодот прийняв від Господа дар зцілень і лікував…

  • Житія святих,  Листопад

    Апостол від 70-ти Патров

    Апостол від 70-ти Патров Patrov apost

    Місяця листопада на 5-й день / січня на 4-й день Згадку про апостола Патрова можна знайти в Посланні до Римлян (Рим. 16:14). Ймовірно, він був одним із видатних членів Римської Церкви, а також ревним супутником і співробітником апостола Павла. Згідно з переказами, святий Патров був єпископом Неаполя і Путеол та мученицьки помер за сповідання Христове.

  • Житія святих,  Листопад

    «Ікона Божої Матері “Знамення”, іменована “Верхньотагільська”»

    «Ікона Божої Матері "Знамення", іменована "Верхньотагільська"» p188i000qe1336e217t9srk1up73

    Місяця листопада на 27-й день Чудотворна ікона Божої Матері “Знамення” перебуває в Знаменській церкві м. Верхнього Тагіла (як оповідає переказ – з часу його відкриття 1753 року). Образ дуже шанований серед православних вірян Середнього Уралу. Шанований чудотворний образ Божої Матері поміщений біля лівого криласу, на аналої, під склом. Ікона прикрашена численними дорогоцінними дарами від вдячних вірян, які отримали зцілення за молитвами до Пресвятої Богородиці. Іконографічне зображення Богоматері – Оранта (з піднятими в молитві руками). На грудях Божої Матері, в медальйоні – зображення Богонемовляти, Яке правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій. Вгорі з правого боку від лику Божої Матері зображення херувима, з лівого – серафима. До 1922 р. ікона…

  • Житія святих,  Листопад

    «Ікона Божої Матері “Знамення”, іменована “Алабацька”»

    «Ікона Божої Матері "Знамення", іменована "Алабацька"» p1aooaiqeukgo16v7124u1hi419oj3

    Місяця листопада на 27-й день Абалакська ікона Божої Матері – найшанованіша в Сибіру чудотворна ікона Богородиці. Написана вона 1637 року протодияконом кафедрального собору міста Тобольська Матвієм. За рік до цього вдовиці Марії з татарського села Абалак, що за тридцять кілометрів від Тобольська, уві сні було явно ікону Божої Матері типу Знамення із зображеними з боків ікони Миколою Чудотворцем і Марією Єгипетською. Богородиця повеліла побудувати церкву в Абалаку в ім’я цієї ікони з боковими вівтарями двох святих. Сновидіння не раз повторилося. І тоді за вказівкою архієпископа Нектарія почалося будівництво храму. У цей самий час паралізованому селянину Євфимію тобольський юродивий Павло передрік зцілення, якщо він замовить написати ікону Богородиці, явлену Марії у…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Никон (Бєляєв)

    Преподобномученик Никон (Бєляєв) oo

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Никон (у миру Бєляєв Георгій Миколайович) народився 1886 року в селі Савельєве Серпуховського повіту Московської губернії в сім’ї священика. Закінчив Коломенське духовне училище і Московську духовну семінарію і був призначений учителем у школу в селі Чашниково Московського повіту. При школі був інтернат, де діти жили під час навчання. Георгій Миколайович став для них не тільки вчителем, а й мудрим вихователем, і люблячим батьком. У 1918 році його висвятили на священика і він став служити в Троїцькій церкві в селі Протопопово Коломенського повіту. Отець Георгій щодня невпинно виголошував проповіді в храмі, по неділях влаштовував бесіди на релігійні теми, збирав дітей для уроків із Закону Божого.…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Олексій (Гаврін)

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Олексій (в миру Олексій Петрович Гаврін) народився 1883 року в селі Пічаєво Борисоглібського повіту Тамбовської губернії в сім’ї селянина-писаря. Олексій закінчив церковнопарафіяльну школу і був призваний в армію, де навчався у військово-ветеринарній фельдшерській школі. Згодом працював ветеринарним фельдшером. У 1916 році Олексій Петрович переїхав до Москви, де вів благочестиве життя. Через кілька років він тяжко захворів, і йому запропонували прийняти чернечий постриг. Олексій Петрович погодився і був пострижений з ім’ям Олексій. Після постригу його здоров’я поправилося. 22 жовтня 1937 року отця Олексія заарештували й ув’язнили в Бутирській в’язниці в Москві. Був звинувачений у тому, що серед “оточуючих проводив систематичну антирадянську агітацію, з контрреволюційною метою…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Ксенофонт (Бондаренко)

    Преподобномученик Ксенофонт (Бондаренко) Ksenofont Bondarenko

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Ксенофонт (в миру Костянтин Андрійович Бондаренко) народився 1886 року в селі Микитівка Валуйського повіту Воронезької губернії в селянській родині. Закінчив народне училище, 1910 року вступив до Троїце-Сергієвої лаври. У 1916 році був пострижений з ім’ям Ксенофонт. Був келейником намісника лаври архімандрита Кроніда (Любимова). У 1918 році отець Ксенофонт був висвячений на ієродиякона, а 1926 року – на ієромонаха. Після закриття лаври в 1919 році отець Ксенофонт залишився в ній як слюсар при Комісії з охорони пам’яток мистецтва і старовини. У 1924 році він переїхав до Петрограда і працював на різних заводах механіком, але повернувся до Москви і прямував у храми, де не вистачало священиків.…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Кронід (Любимов)

    Преподобномученик Кронід (Любимов) Kronid Lubimov

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Кронід (в миру Костянтин Петрович Любимов) народився 1859 року в селі Левкієво Волоколамського повіту Московської губернії в сім’ї паламаря. Його брат Лука став священиком. Не довчившись у духовному училищі, Костянтин 1877 року вступив до Свято-Троїцької Сергієвої лаври. У 1888 році його постригли в чернецтво з ім’ям Кронід, за рік висвятили на ієродиякона, а 1892 року – на ієромонаха. Отець Кронід виконував безліч відповідальних послухів у лаврі. У 1905 році він був призначений економом Санкт-Петербурзького Троїцького подвір’я, де довелося покласти багато праці для його відновлення. У 1906 році отець Кронід був возведений у сан ігумена, 1908 року – в сан архімандрита. Отець Кронід спілкувався з…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Іоасаф (Боєв)

    Преподобномученик Іоасаф (Боєв) Ioasaf Boev

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Іоасаф (у миру Іван Васильович Боєв) народився 1879 року в Москві в сім’ї селянина. Закінчив 2 класи міського училища і в 11 років був відданий вчитися шевській майстерності. Не знайшовши себе в мирському житті, Іван у 21 рік пішов у Берлюковську пустинь. У 1912 році прийняв чернечий постриг з ім’ям Іоасаф. У 1914 році отець Іоасаф був висвячений у сан ієродиякона і переведений на службу до єпископа Димитрія на Саввинське подвір’я. У 1918 році його перевели в Микільський єдиновірський монастир у Москві біля Преображенської застави. У 1921 році отця Іоасафа висвятили на священика. Того ж року отець Іоасаф був мобілізований у тилове ополчення, але,…

  • Житія святих,  Листопад

    Собор новомучеників і сповідників Радонезьких

    Собор новомучеників і сповідників Радонезьких p18b2c8ape1jp91v1n1o4a72ks2c3

    Місяця листопада на 27-й день У роки безбожних гонінь XX століття до сонму вже широко відомих святих заступників Радонезької землі долучилося багато новомучеників і сповідників. Святкування на їхню честь було внесено до місяцеслова з благословення патріарха Московського і всієї Русі Кирила 2 березня 2011 року. У Соборі Радонезьких новомучеників і сповідників: Присп. Родіон (Федоров), архім. († 1933, пам’ять 28 травня) Сщмч. Мирон Ржепик, прот. († 1937, пам’ять 31 серпня) Мц. Тетяна Грімбліт († 1937, пам’ять 10 вересня) Прмч. Маврикій (Полєтаєв), архім. і з ним мчч. Володимир Правдолюбов і Василь Кондратьєв († 1937, пам’ять 21 вересня) Сщмч. Афанасій Докукін, свящ. († 1937, пам’ять 26 вересня) Сщмч. Симеон Лілеєв, прот. († 1937,…

  • Житія святих,  Листопад

    Мученик Іоанн Ємельянов

    Місяця листопада на 27-й день Мученик Іоанн народився 1876 року в селі Рикове Переславського повіту Переславського повіту Володимирської губернії в сім’ї селянина Арсенія Ємельянова. Закінчив сільську школу і переїхав до Москви, влаштувавшись працювати службовцем в одній з установ. У Москві він оселився на Донській вулиці, у квартирі, в якій згодом почав жити Олексій Петрович Гаврін, і так само, як і він, Іван Арсенійович був парафіянином храму Ризопокладення на Донській вулиці. Разом із ним у квартирі жили його брат і сестра. Всі вони були одного християнського духу, і незабаром їхнє життя стало подібним до життя чернечої громади, особливо після початку гонінь на Церкву, коли знищили монастирі і ченці почали селитися в…

  • Житія святих,  Листопад

    Преподобномученик Серафим (Крестьянинов), ігумен

    Місяця листопада на 27-й день Преподобномученик Серафим народився 25 вересня 1875 року в селі Саліково Подільського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Олексія Крестьянінова, а під час хрещення його нарекли Сергієм. У 1910 році Сергій Крестьянінов вступив послушником у заснований святителем Московським Філаретом (Дроздовим) у 1844 році Гефсиманський скит при Троїце-Сергієвій Лаврі. Тут відбувся його постриг, під час якого він був наречений Серафимом. У скиту отець Серафим 1917 року був висвячений на ієродиякона, а 1924 року на ієромонаха. У 1926 році він перейшов у пустинь Паракліта, Святого Духа Утішителя. Сама пустинь була приписана до Троїце-Сергієвої Лаври і перебувала від неї за кілька кілометрів. Лавру і пустинь 1928 року було остаточно…