Житія святих,  Листопад

Мученик Іоанн Ємельянов

Місяця листопада на 27-й день

Мученик Іоанн народився 1876 року в селі Рикове Переславського повіту Переславського повіту Володимирської губернії в сім’ї селянина Арсенія Ємельянова. Закінчив сільську школу і переїхав до Москви, влаштувавшись працювати службовцем в одній з установ. У Москві він оселився на Донській вулиці, у квартирі, в якій згодом почав жити Олексій Петрович Гаврін, і так само, як і він, Іван Арсенійович був парафіянином храму Ризопокладення на Донській вулиці. Разом із ним у квартирі жили його брат і сестра. Всі вони були одного християнського духу, і незабаром їхнє життя стало подібним до життя чернечої громади, особливо після початку гонінь на Церкву, коли знищили монастирі і ченці почали селитися в приватних квартирах і будинках. У кімнаті Івана Ємельянова Олексія Гавріна постригли в чернецтво, що згодом влада поставила за провину господареві квартири. Через десять днів після арешту ченця Олексія, 2 листопада 1937 року, заарештували й Івана Арсенійовича, а потім помістили в Бутирську в’язницю.

21 листопада слідство було закінчено. Іван Арсенійович був звинувачений у тому, що “є активним учасником контрреволюційного церковно-монархічного угруповання, з контрреволюційною метою прославляв могилу померлого ієромонаха Аристостолія, організовував на неї паломництва, свою квартиру надавав для здійснення таємних пострижень у чернецтво”. 23 листопада трійка НКВС засудила його до розстрілу. Іван Арсенійович Ємельянов був розстріляний 10 грудня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.