Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Олексій (Гаврін)

Місяця листопада на 27-й день

Преподобномученик Олексій (в миру Олексій Петрович Гаврін) народився 1883 року в селі Пічаєво Борисоглібського повіту Тамбовської губернії в сім’ї селянина-писаря. Олексій закінчив церковнопарафіяльну школу і був призваний в армію, де навчався у військово-ветеринарній фельдшерській школі. Згодом працював ветеринарним фельдшером.

У 1916 році Олексій Петрович переїхав до Москви, де вів благочестиве життя. Через кілька років він тяжко захворів, і йому запропонували прийняти чернечий постриг. Олексій Петрович погодився і був пострижений з ім’ям Олексій. Після постригу його здоров’я поправилося.

22 жовтня 1937 року отця Олексія заарештували й ув’язнили в Бутирській в’язниці в Москві. Був звинувачений у тому, що серед “оточуючих проводив систематичну антирадянську агітацію, з контрреволюційною метою прославляв могилу померлого ієромонаха Аристоклія, організовував на неї паломництво”. Отець Олексій не приховував свого невдоволення щодо радянської влади через гоніння на Церкву і був засуджений до розстрілу. Стратили його 10 грудня 1937 року і поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2001 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.