-
«Ікона Божої Матері, іменована “Царгородська”»
Місяця вересня в 17-й день Цареградською називають дві ікони, що значно відрізняються одна від одної. За переказами, Цареградська ікона Божої Матері, пам’ять якої святкується 8 травня (25 квітня за старим стилем), – одна з ікон, написаних святим апостолом і євангелістом…
-
«Ікона Божої Матері, іменована “Новоникитська”»
Місяця вересня на 15-й день Новоникитська ікона – одна з найдавніших ікон Божої Матері. Вона явилася святому великомученику Микиті († 372). Мученик Микита, колишній воїн і учень Феофіла, єпископа готфського, ще до прийняття ним Хрещення, бачив одного разу уві сні…
-
«Ікона Божої Матері, іменована “Святогірська Зимненська”»
Місяця вересня на 11-й день Літопис говорить, що, завоювавши Корсунь, у 988 році «…послав Володимир [послів] до цесаря Василія і Костянтина, говорячи так: „Осе город ваш славний я взяв. Та чую ось я, що сестру ви маєте, дівчину. Тож якщо…
-
«Ікона Пресвятої Богородиці, іменована “Домницька”»
Місяця вересня на 8-й день Перша письмова згадка про Домницьку ікону Божої Матері відноситься до 1695 року, але до цього часу образ вже прославився багатьма чудесами. У ті роки більша частина Чернігівщини належала Польщі, а православні християни зазнавали серйозних утисків…
-
«Ікона Пресвятої Богородиці, іменована “Лєснинська”»
Місяця вересня на 8-й день Ліснинську ікону Божої Матері, що являє собою вирізьблене рельєфом на темно-червоному овальному камені зображення Пресвятої Богородиці і Богонемовляти, було знайдено у свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 1683 року. Якийсь Олександр Стельмашук, пастух села…
-
«Ікона Різдва Пресвятої Богородиці, іменована “Холмської”»
Місяця вересня на 8-й день Походження її дуже давнє. Згідно з місцевим переказом, який записаний єпископом Яковом Сушею, вона написана св. євангелістом Лукою і була привезена на землі Київської Русі за часів князя Володимира, який після хрещення отримав у Константинополі…
-
«Ікона Різдва Пресвятої Богородиці, іменована “Ісааківська”»
Місяця вересня на 8-й день Ісааківська ікона Різдва Пресвятої Богородиці була явлена 1659 року неподалік від села Ісаакіївського Ярославської єпархії. Селяни, які перебували в той час у лісі і побачили образ у гілках верби, хотіли перенести ікону у своє село,…
-
«Ікона Різдва Пресвятої Богородиці, іменована “Сямська “»
Місяця вересня на 8-й день На Вологодчині, вздовж берегів Кубенського озера розкинулася Сямська волость, землі якої ще в XIV столітті належали багатому московському боярину Феодору Андрійовичу Свібло, що служив великому князю Димитрію Донському. З цим мальовничим місцем пов’язана історія шанування…
-
Ікона Богородиці Софія – Премудрість Божа (Київська)
Місяця вересня на 8-й день Найдавніша з таких ікон є образ Софії, Премудрості Божої, що знаходиться в Києві, в Софійському соборі. Ця ікона, запозичена з церкви Юстиніана у Візантії, зображує з’єднання Церкви Небесної і земної через втілення Сина Божого –…
-
«Ікона Божої Матері, іменована “Києво-Братська”»
Місяця вересня на 6-й день Чудотворна Києво-Братська ікона Божої Матері була явлена 1654 року і спочатку була місцевою в Борисоглібській церкві міста Вишгорода (Київського). У 1662 році, під час війни з Польщею (1659-1667 рр.), місту було завдано великої шкоди з…
-
«Ікона Божої Матері, іменована “Неопалима Купина”»
Місяця вересня на 4-й день Одним зі старозавітних прообразів, що вказували на Богоматір, була неопалима купина – той кущ, який Мойсей бачив, як він горів у вогні, але не згорав. Ця купина знаменувала собою непорочне зачаття Богоматір’ю Христа від Духа…
-
«Ікона Божої Матері, іменована “Пісідійська”»
Вересня на 3-й день Пісідійська Мироточива ікона Божої Матері прославилася великими чудесами в місті Созополі Пісідійському. Відомостей про походження її немає. Уже в посланнях про іконошанування Германа, патріарха Константинопольського, що читалися на сьомому Вселенському соборі, “ікона Пренепорочної Діви Богоматері, що…