Житія святих,  Ікони

«Ікона Божої Матері “Знамення”, іменована “Корчемна”»

Місяця листопада на 27-й день

Про ікону Божої Матері “Знамення” “Корчемної” переказ оповідає таке:

У місті Рязані жила якась вдова, одержима страшною недугою пияцтва. Продавши вже все, що було в неї вдома, жінка принесла в так звану Червону корчемницю образ Пресвятої Богородиці “Знамення”, який був у неї, і, подавши його корчемнику, просила за ікону вина.

Богобоязливий корчемник, докоривши вдову, все ж узяв святий образ і поставив у своїй божниці. Через кілька днів, коли вдова протверезіла й усвідомила свій гріх, вона поспішила до корчмаря, несучи йому гроші й благаючи віддати ікону. Той виконав її бажання, але на ранок жінка не знайшла принесеної напередодні додому ікони. Корчемник же, на своє велике здивування, побачив цей образ Пресвятої Богородиці на колишньому місці у своїй божниці.
Незабаром прийшла до нього вдова і розповіла про зниклу ікону, а корчемник показав на святий образ і зі сльозами благоговіння сказав: “Ось Вона, Цариця Небесна! Сама запитай Її, як Вона тут опинилася”. У сльозах повернулася вдова додому, але молитвами Пресвятої Богородиці з цього часу від пияцтва зцілилася.
Відтоді ікона, що отримала в народі найменування “Явленої корчемної”, перебувала в корчемниці до її закриття 1850 року.
Багато чудес і зцілень сталося за молитвами перед іконою Пресвятої Богородиці “Знамення” “Корчемної”.
Нині чудотворний образ Божої Матері перебуває у Свято-Іоанно-Богословському монастирі Рязанської єпархії, а список з неї постійно перебуває в Миколо-Ямському храмі м. Рязані, що є подвір’ям обителі.

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Знамение» Корчемная, глас 4

Я́ко необори́мую сте́ну и исто́чник чуде́с/ стяжа́вше Тя раби́ Твои́,/ Богоро́дице пречи́стая,/ сопроти́вных ополче́ния низлага́ем./ Те́мже мо́лим Тя:/ мир гра́ду Твоему́ да́руй// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Знамение» Корчемная, глас 4

Честна́го о́браза Твоего́ зна́мение/ пра́зднующе лю́дие Твои́, Богороди́тельнице,/ и́мже ди́вную побе́ду на сопроти́вныя гра́ду Твоему́ дарова́ла еси́./ Те́мже Тебе́ ве́рою взыва́ем:// ра́дуйся, Де́во, христиа́н похвало́.

Молитва Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Знамение» Корчемная

О, Пресвята́я Влады́чице Богоро́дице, Небе́снаго Царя́ Ма́ти, Богоизбра́нная Отрокови́це! Ненаде́жных наде́яние, больны́х исцеле́ние, си́рым предста́тельнице, скорбя́щим утеше́ние и ра́дость, оби́димым покрови́тельнице и всем в беда́х и напа́стях су́щим ско́рое поможе́ние и заступле́ние! Помози́, о Ма́ти Бо́жия, и нам гре́шным в ско́рби на́шей, возвесели́ ра́достию сердца́ люде́й Твои́х; упра́ви в ми́ре и тишине́ жизнь на́шу и не да́ждь во отча́яние впа́сти. Ты бо Еди́на еси́ па́че всех святы́х и па́че всех Го́рних умо́в Предста́тельница на́ша к Бо́гу, я́ко Всеблага́го Царя́ Блага́я Ма́ти. Те́мже мы, гре́шнии, на Пречи́стый Твой о́браз Зна́мения взира́юще, умиле́нно преклоня́ем коле́на и, благогове́йно лобыза́юще, мо́лим Тя, Благосе́рдая Ма́ти: не отри́ни смире́ннаго моле́ния на́шего и яви́ нам зна́мение ми́лости Твоея́: никто́же бо, к Тебе́ прибега́я со упова́нием, исхо́дит от Тебе́ посра́млен, но про́сит благода́ти и прие́млет дар к поле́зному проше́нию, прославля́я Сы́на Твоего́ и Бо́га, и Тебе́ с Ним, во ве́ки веко́в. Ами́нь.