Житія святих,  Березень,  Ікони

Ікона Божої Матері, іменована “Шестоковська”

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 6-й день

Шестоковська, або Шелтомезька, ікона Божої Матері з’явилася в середині XVIII століття в Москві, в сім’ї Миколи Димитрійовича Скрипіцина. Одного разу служниця, яку називали блаженною, уві сні побачила, що в пічній трубі схована ікона Пресвятої Богородиці. Домашні не звернули уваги на її розповідь про цей дивовижний сон, доки наступного дня на жердину печі не впав згорток полотна. У ньому знаходився досить великий (приблизно 2 на 1,5 метра) образ Богоматері. На правій руці Матері Божої було видно слід опіку, який свідчить про те, що, побувавши у вогні, святиня дивом не згоріла. Дорогоцінну ікону, що отримала назву Шестоковська (від слова “шесток” (жердинка)), благоліпно прикрасили домочадці, її шанували з глибоким благоговінням. Господар будинку перед своєю смертю передав її в благословення дітям.

Не вирішивши, кому ж має належати ця святиня, спадкоємці передали чудотворну ікону до церкви села Шелтомежи Тверської губернії, через що вона й отримала другу назву — Шелтомежська.

Прославлену багатьма чудесами стародавню ікону з хресними ходами носили далеко за межі Тверської єпархії, для зцілення хворих і одержимих злими духами.

1887 року на честь чудотворної ікони в селі Шелтомежи було засновано Шестоковську Вознесенську жіночу обитель.

Оригінал ікони зараз перебуває в приватній колекції, а список з неї є в храмі Різдва Христового в місті Кашині Тверської області.