Житія святих,  Березень,  Ікони

Ікона Божої Матері, іменована “Покриваюча”

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 6-й день

Ікона Матері Божої «Покриваюча», або ще її називають «Домодєдовська», досить молода порівняно з іншими образами Пресвятої Богородиці. Вона з’явилася в кінці XIX століття, в Серафимо-Знам’янському скиті, який розташовувався в той час на південній околиці Москви. Свою назву образ отримав за місцем проживання скиту (село Бітягово, Домодєдовського району). Хто був іконописцем даного образу — невідомо, але, згідно з християнськими переказами, в основу ікони ліг сюжет картини П’єра Міньяні «Мадонна з виноградом», а автором сюжету була княгиня, преподобна мучениця за віру Христову Єлисавета Федорівна Романова, яка брала активну участь в її створенні.

Перед образом Пресвятої Богородиці «Покриваюча» підносять молитви про зміцнення у вірі, прощення гріхів, заступництво від мирських спокус. За молитвами віруючих, образ Матері Божої на цій іконі захищає від негараздів, життєвих невдач і розчарувань, допомагає пізнати себе і шанобливо ставитися до ближніх своїх. Духовний образ на іконі “Домодєдовська” являє своє Святе заступництво обителям на Русі, а також всім служителям монастирів, котрі особисто відмовилися від земних благ, котрі добровільно за покликанням пішли в монастир і служать Господу.