...
Житія святих,  Березень,  Квітень,  Листопад,  Травень

Апостол від семидесяти Єрм

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 8-й день / квітня на 8-й день / травня на 31-й день / листопада на 5-й день / січня на 4-й день — Собор семидесяти апостолів

Апостол від семидесяти Єрм був римським громадянином, але за походженням греком. Він жив наприкінці І століття і був єпископом у Филипополі Фракійському. Про нього згадує апостол Павло у Посланні до Римлян (Рим. 16:14).

Єрм є автором книги «Пастир», написати яку його спонукали одкровення згори. У самому «Пастирі» про його автора повідомляється, що він жив у Римі за часів папи Климента, був спочатку багатий, займався мирськими справами, мав лихомовну дружину та порочних синів, до яких не був досить суворим і за це був покараний від Бога втратою багатства. Не розуміючи причини лиха, що спіткало його, Єрм був напоумлений щодо них у низці видінь, які він мав. Ці видіння та настанови і становлять зміст книги. За формою викладу «Пастир» належить до апокаліптичних творів. Книга мала такий вплив, що тимчасово вносилася, як складова частина, до Біблії, але не увійшла до остаточного канону Святого Письма.

Святий апостол від семидесяти Єрм був єпископом у Филипополі і мученицьки помер у I столітті.