...
Апостол від 70-ти Єрм p1cj3jjbck1srd1ldveae6u11rrv3
Житія святих,  Листопад

Апостол від 70-ти Єрм

Місяця листопада на 5-й день / березня на 8-й день

Римський громадянин, але за походженням грек. Жив наприкінці І століття. Був єпископом у Филипополі Фракійському. Про Єрма згадує апостол Павло у Посланні до Римлян (Рим. 16:14).

Єрм – автор книги «Пастир», написати яку його спонукали одкровення згори. У самому «Пастирі» про його автора повідомляється, що він жив у Римі за часів папи Климента, був спочатку багатий, займався мирськими справами, мав лихомовну дружину та порочних синів, до яких не був досить суворим і за це був покараний від Бога втратою багатства. Не розуміючи причини лиха, що спіткало його, Єрм був напоумлений щодо них у низці видінь, які він мав. Ці видіння та настанови і становлять зміст книги. За формою викладу «Пастир» належить до апокаліптичних творів. Книга мала такий вплив, що тимчасово вносилася, як складова частина, до Біблії, але не увійшла до остаточного канону Святого Письма.

Святий апостол від 70 Єрм був єпископом у Филипополі, мученицьки помер у I столітті. У Посланні до Римлян святий апостол Павло закликав римлян вітати апостола Єрма.

Знайшли помилку