...
Житія святих,  Листопад

Апостол від 70-ти Єрм

Місяця листопада на 5-й день / березня на 8-й день

Римський громадянин, але з походження грек. Жив наприкінці І століття. Був єпископом у Філіппополі Фракійському. Про Єрму згадується апостолом Павлом у Посланні до Римлян (Рим. 16:14).

Єрм – автор книги «Пастир», написати яку його спонукали одкровення згори. У самому «Пастирі» про його автора повідомляється, що він жив у Римі під час папи Климента, був спочатку багатий, займався мирськими справами, мав зломовну дружину та порочних синів, до яких не був досить суворим і за це покараний від Бога втратою багатства. Здивуючись про причини лиха, що спіткало його, Єрм був зрозумілий про це в ряді колишніх йому видінь. Ці бачення та настанови і становлять зміст книги. За формою викладу «Пастир» належить до апокаліптичних творів. Книга мала такий вплив, що тимчасово вносилася, як складова частина, до Біблії, але не увійшла до остаточного канону Святого Письма.

Святий апостол від 70 Єрм був єпископом у Пилипіполі, мученицько помер у I столітті. У Посланні до Римлян святий апостол Павло закликав римлян вітати апостола Єрма.

Знайшли помилку