Знайдення мощей блаженної Матрони Московської p1bap16a5h1vcp15dr4ra14ni2rd3
Житія святих,  Лютий

Знайдення мощей блаженної Матрони Московської

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 23-й день (перехідне)

Увечері 8 березня 1998 року в Неділю Торжества Православ’я з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II на Даниловському кладовищі в Москві були знайдені чесні останки подвижниці благочестя XX століття блаженної стариці Матрони.

Комісію з розкриття поховання очолив архієпископ Істринський Арсеній. У перенесенні чесних останків стариці Матрони брали участь: намісник Новоспаського монастиря єпископ Орєхово-Зуєвський Олексій, намісник Свято-Данилового монастиря архімандрит Олексій із братією, настоятель храму в ім’я Мартина Сповідника в Москві священник Олександр Абрамов. У храмі на честь Зішестя Святого Духа, що на Даниловському кладовищі, намісником Свято-Данилового монастиря архімандритом Олексієм у співслужінні собору кліриків було звершено заупокійну літію. Гроб з чесними останками стариці Матрони доставили в Данилів монастир і помістили в надбрамному храмі в ім’я преподобного Симеона Стовпника.

У всіх присутніх під час цієї пам’ятної події стан духу був по-особливому урочистим і радісним.

У роботі Комісії брали участь експерт з питань судово-медичної експертизи, антрополог, доктор медичних наук, професор Звягін Віктор Миколайович і археолог, доктор історичних наук Танюкович Андрій Кирилович.

13 березня Комісія закінчила роботу. Було зазначено, що під час огляду останків стариці Матрони виявлено опуклість у формі хреста на грудях, про що згадується в її життєписі.

У Покровському храмі Свято-Данилового монастиря на аналої поклали частку гробу блаженної Матрони. Тут у дні Великого посту служилися панахиди за упокій раби Божої Матрони.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь блаженной Матроне Московской, глас 4

Земли́ Ту́льския прозябе́ние,/ гра́да Москвы́ ангелоподо́бная вои́тельнице/ блаже́нная ста́рице Матро́но./ От рожде́ния в слепоте́ теле́сней до конца́ свои́х дней пребы́вшая./ Но от Бо́га ще́дро духо́вное зре́ние прия́вшая,/ прозорли́вице и моли́твеннице./ Наипа́че дар исцеле́ния боле́зней стяжа́вшая./ Помога́й всем с ве́рою к тебе́ притека́ющим и прося́щим в боле́знех душе́вных и теле́сных,// ра́досте на́ша.

Кондак блаженной Матроне Московской, глас 7

К служе́нию Христо́ву/ от чре́ва ма́терня предызбра́нная,/ пра́ведная Матро́но,/ стезе́ю скорбе́й и печа́лей ше́ствующи,/ тве́рдую ве́ру и благоче́стие яви́вши,/ Бо́гу угоди́ла еси́./ Те́мже, почита́юще па́мять твою́, мо́лим тя:/ помози́ и нам в любви́ Бо́жии пребыва́ти,// ста́рице блаже́нная.

Молитва блаженной Матроне Московской 

О, блаже́нная ма́ти Матро́но, душе́ю на Небеси́ пред Престо́лом Бо́жиим предстоя́щи, те́лом же на земли́ почива́ющи, и да́нною ти свы́ше благода́тию разли́чныя чудеса́ источа́ющи. При́зри ны́не ми́лостивным твои́м о́ком на ны, гре́шныя, в ско́рбех, боле́знех и грехо́вных искуше́ниих дни своя́ иждива́ющия, уте́ши ны, отча́янныя, исцели́ неду́ги на́ши лю́тыя, от Бо́га нам по грехо́м на́шим попуща́емыя, изба́ви нас от мно́гих бед и обстоя́ний, умоли́ Го́спода на́шего Иису́са Христа́ прости́ти нам вся на́ша согреше́ния, беззако́ния и грехопаде́ния, и́миже мы от ю́ности на́шея да́же до настоя́щаго дне и часа́ согреши́хом, да твои́ми моли́твами получи́вше благода́ть и ве́лию ми́лость, просла́вим в Тро́ице Еди́наго Бо́га, Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Ще в розробці

Ще в розробці

Знайшли помилку