Житія святих,  Жовтень

Житіє Преподобномучениці Євфросинії (1942)

Дні пам’яті :

5 лютого – Собор новомучеників та сповідників Церкви Руської

Євфросинія Тимофіївна Тимофєєва народилася 1883 року (за деякими даними рік народження 1881) у селі Грязне Острицької волості Гжатського повіту Смоленської губернії і походила із селянської сім’ї. В анкетах радянських часів вона значилася як “малограмотна”. Відомо, що в 1903 році вона стала послушницею Московського Олексіївського монастиря. Після закриття монастиря вона залишилася жити в його будівлі, займалася пошиттям ковдр.

28 грудня 1930 року послушницю Єфросинію заарештували та звинуватили в “антирадянській агітації”, під час слідства вона утримувалася у Бутирській в’язниці. 3 січня 1931 року Особливу Нараду при Колегії ОГПУ СРСР засудило до 3 років висилки до Казахстану. Про життя мучениці наступні роки ми знаємо мало. Відомо, що вона померла (імовірно розстріляна) 5 листопада 1942 року. Послушницю Євфросинію Тимофєєву було зараховано до лику святих визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви від 6 жовтня 2006 року.