...
Житія святих,  Жовтень

Мучениця Синклітикія та двоє її дочок (VI)

Місяця жовтня на 24-й день

Свята мучениця Синклітикія та дві її дочки (VI) постраждали від Аравійського царя Дунаана. Свята Синклітикія походила зі знатної родини. Овдовівши ще в молодості, вона присвятила себе християнському вихованню дочок і сама вела життя цнотливе і доброчесне. Замисливши знищити християн у своїй країні, юдей Дунаан почав гоніння. Викликавши святу Синклітику з дочками до себе, Дунаан намагався переконати її залишити “божевілля” і обіцяв за це взяти в своєю дружиною. “Як не боїшся ти, царю, злословити Того, Хто дав тобі царську корону та життя?” – відповіла свята мучениця.

Дунаан наказав водити мученицю Сінклітикію та її дочок містом як злочинниць. Жінки, бачачи ганьбу святої, плакали, а вона говорила їм, що ця “ганьба” для неї дорожча за всяку земну честь.

Мученицю знову привели до Дунаана, і він сказав: “Хочеш залишитися живою, зречися Христа”. “Якщо я зречуся, хто тоді позбавить мене вічної смерті?” – відповіла свята. Розгніваний мучитель наказав спочатку умертвити дочок святої Синклітикії і їхньою кров’ю напоїти її, а потім відсікти голову матері.

Знайшли помилку