...
Блаженний Єлезвой, цар Ефіопський p1b058abt97r41lbi1mlt1vkbv123
Житія святих,  Жовтень

Блаженний Єлезвой, цар Ефіопський

Місяця жовтня на 24-й день

Блаженний Єлезвой, цар Ефіопський, жив у той час, коли Аравією керував гонитель християн юдей Дунаан. Благочестивий Єлезвой не міг байдуже бачити, як нищать віруючих у Христа, і оголосив Дунаану війну. Але його похід був невдалий. Бажаючи дізнатися причину поразки, Єлезвой за вказівкою звернувся зверху до якогось затворника, і той відкрив цареві, що він вчинив неправедно, вирішивши помститися Дунаану, бо Бог говорить: “Мені помста, Я віддам!” (Євр. 10:30). Затворник порадив блаженному Єлезвоєві присвятити Богу останні дні життя, щоб уникнути гніву Божого за самовільну помсту і перемогти Дунаана. Святий Єлезвой дав обітницю Господу і, вирушивши з військом на ворога, переміг його, взяв у полон і стратив. Після перемоги святий залишив царство, зачинився в монастирській келії і 15 років провів у суворій помірності та подвигах († бл. 553–555).

 

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь блаженному Елезвою, царю Ефиопскому, глас 4

И́же Боже́ственным раче́нием подви́гся/ на отмще́ние проли́тыя кро́ви пра́ведных,/ я́ко Дави́д от Самуи́ла,/ ты же от Зино́на преди́внаго,/ проро́чески я́же сбы́тися тебе́ предре́кша,/ е́же обеща́нием к нему́,/ и того́ благослове́нием побе́ды на враги́ и одоле́ния показа́вшу,/ отню́ду же со отложе́нием ца́рства/ по́стных селе́ний горы́ жизнь соверши́, Елезво́е царю́,/ моли́ Небе́снаго Царя́ Христа́// спасти́ ду́ши на́ша.

Кондак блаженному Елезвою, царю Ефиопскому, глас 4

Высоту́ земна́го ца́рства, и венца́ вене́ц све́тлости,/ и багряни́цу отло́жшаго любве́ ра́ди Царя́ Христа́,/ от Него́же на Небесе́х сла́вно венча́на, Елезво́я царя́ му́драго,/ и́же тле́нным ца́рством и мимоходя́щим, Ца́рство Ве́чное изме́ншаго,/ в пе́ниих пе́сненных восхва́лим,// моли́твенника о ми́ре вели́ка.

В розробці
В розробці
Знайшли помилку