...
Преподобний Нифонт, єпископ Кіпрський p18vtc6b9ikhfl57upgn1a1ut33
Житія святих,  Грудень

Преподобний Нифонт, єпископ Кіпрський

Місяця грудня на 23-й день

Преподобний Нифонт, єпископ Кіпрський (IV), народився в Пафлагонії, освіту здобув у Константинополі. У дитинстві він був лагідним і добрим, часто відвідував церковну службу. Але в юності він став вести розгульне і гріховне життя. Часом, оговтуючись, він жахався глибини свого падіння, але, вважаючи, що йому вже не отримати прощення, продовжував нечестиве життя. Одного разу він зустрів свого друга, який довго з подивом дивився на його обличчя. На запитання Ніфонта, чому він дивується, друг відповідав: “Я ніколи не бачив раніше в тебе такого обличчя, воно чорне, як у ефіопа”. Ці слова показали Нифонту глибину його падіння, і він став волати до Божої Матері, просячи Її заступництва.

Після довгої молитви він побачив, що Лик Божої Матері на святій іконі просвітлів і Вона посміхнулася.

Відтоді Нифонт невпинно молився Цариці Небесній. Якщо він впадав у гріх, Лик Богоматері від нього відвертався, а після покаянних сліз і молитви знову милостиво дивився на нього. Зрештою, Нифонт повністю змінив своє життя, став проводити час у молитві та покаянні. Після хвороби, від якої отримав зцілення за допомогою Божої Матері, він долучився до Святих Тайн, потім прийняв чернечий постриг і посилив свої подвиги, виснажуючи тіло в боротьбі з пристрастями.

Ця боротьба була довголітньою, на святого Нифонта багато разів нападали біси, але за допомогою Божою він долав їх. Від Господа він отримав дар розрізняти підступи лукавих духів і перемагати їх, а також бачити вихід душ після смерті. Уже в старості, прийшовши в Олександрію, він був у видінні вказаний Патріарху як гідний прийняти єпископський сан. Його поставили на єпископа міста Констанції на Кіпрі. Однак єпископом він пробув недовго. Про час своєї смерті святитель Нифонт дізнався за три дні. Перед кончиною його відвідав святитель Афанасій Великий. На смертному одрі святий сподобився побачити Ангелів і Пречисту Божу Матір.

Знайшли помилку