...
Володимирська ікона Божої Матері іменована "Заоникіївська" p1e9r6j301gtc1knomdro8f19pc3
Житія святих,  Ікони

Володимирська ікона Божої Матері іменована “Заоникіївська”

Місяця травня на 21-й день

Ця Володимирська ікона з’явилася 1588 року в 12 верстах від Вологди вологодському селянину Іларіону – майбутньому преподобному Іосифу Заонікієвському – за таких обставин.

Благочестивий житель села Обухова Вологодської єпархії Іларіон втратив зір, і після довгих молитов йому з’явилися святі безсрібники Косма і Даміан і обіцяли зцілення. Прийшовши на вказане святими місце, Іларіон раптово, незважаючи на свою сліпоту, побачив у незвичайному світлі Володимирську ікону Божої Матері. Приклавшись до неї, він прозрів і став бачити все навколо.

На честь цієї ікони зцілений Іларіон спорудив за допомогою навколишніх жителів церкву. Згодом на цьому місці виникла обитель, яку назвали Заонікіївською, оскільки розташовувалася вона за Анікіївським лісом, названим так тому, що в ньому колись жив розбійник Аніка. Сам Іларіон прийняв в обителі постриг з ім’ям Іосиф, а Володимирська Заонікіївська ікона Пресвятої Богородиці прославилася численними зціленнями.

Після революції місцеві більшовики спробували реквізувати монастир, але були вигнані селянами з навколишніх селищ. Проте пізніше обитель була повністю розорена.

Монастир був закритий не пізніше 1920-х. До 2018 року споруди були зайняті дитячою корекційною школою-інтернатом. У 2018 році Адміністрацією Вологодського району ухвалено рішення про переведення школи і повернення комплексу Православній Церкві. 4 травня 2018 року митрополит Ігнатій видав указ про утворення Архієрейського подвір’я “Заонікієва Богородице-Володимирська чоловіча пустель” у с. Лучниково Вологодського району.

13 серпня 2018 року, після тривалої перерви, митрополитом Ігнатієм в обителі було звершено всенічне бдіння і чернечий постриг. Працею ченців і парафіян монастир потихеньку відновлюється, хоча роботи ще багато. Головне, тут відновилося молитовне життя.

30 травня 2019 року за проханням Преосвященного митрополита Вологодського і Кирилівського Ігнатія члени Священного Синоду ухвалили відкрити чоловічий монастир Заонікієва Богородице-Володимирська пустель села Лучниково Вологодського району Вологодської області і призначити на посаду ігумена цього монастиря ієромонаха Миколая (Ананьєва).

Нинішнє місцезнаходження ікони точно невідоме. Після закриття монастиря сам явлений образ ікони зник. Є версія, що ікона перебуває в Італії, в одному з приватних банків.

 

Знайшли помилку