Володимирська ікона Божої Матері іменована "Красногірська" або "Чорногірська" p1e9r72s99sm69q22q91d2j18g73
Житія святих,  Ікони

Володимирська ікона Божої Матері іменована “Красногірська” або “Чорногірська”

Місяця травня на 21-й день

Красногорська (Чорногорська) Володимирська ікона Божої Матері відома з 1603 року. Ігумен Варлаам, який служив у храмі Воскресіння Христового в Кевролі, на річці Пінезі, мав у себе список із Володимирської ікони Божої Матері. У 1603 році він почув уві сні лагідний жіночий голос, який вказував йому передати Володимирську ікону священику Мирону. Через деякий час до ігумена Варлаама прийшов для збору святительської данини священик села Юроли на ім’я Мирон. Ігумен повідав йому про свій сон і дізнався, що поблизу Юроли є пустельна гора, звана Чорною, яка була б зручною для влаштування обителі. Ігумен Варлаам передав свою ікону ієрею Мирону, який поставив святиню в місцевій церкві. Від принесеної ікони відбулося зцілення місцевої мешканки Марфи, якій уві сні з’явилася Матір Божа і вказала місце, куди ієрей Мирон повинен перенести Її образ, що ієрей і виконав. Поставивши на Чорній горі хрест, Мирон розпочав будівництво храму, маючи помічником ченця Іону, який прийшов із Москви. Ієрей Мирон прийняв чернечий постриг від ігумена Варлаама з ім’ям Макарій. Він здійснив подорож до Москви, привіз грамоту на будівництво храму і спорудження монастиря на Чорній горі. У 1608 році зведення церкви було закінчено і її було освячено на честь Похвали Богородиці. Обитель, заснована при храмі, отримала найменування Красногорської (звідси ще одна назва чудотворної ікони), а ієромонах Макарій був зведений у сан ігумена. Чудотворну Володимирську ікону Божої Матері, яка подавала зцілення всім, хто з вірою припливав до неї, поставили в церкві.

Крім найменувань Чорногорської або Красногорської, ця ікона Пресвятої Богородиці має ще назву “Розчулення”.

Де тепер знаходиться цей образ невідомо.

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Владимирской» («Красногорской»), глас 2

Ра́дуйся, свята́я горо́ Кра́сная,/ небеси́ подо́бная,/ сла́ва бо Бо́жия на Тебе́ возсия́./ Взыгра́йте, го́ры и хо́лми, весе́лием,/ я́ко на сей горе́ ико́на Бо́жия Ма́тере,/ честна́го Ея́ умиле́ния, просла́вися./ Лику́йте, челове́цы, и весели́теся,/ я́ко нам дарова́ся бога́тство неотъе́млемое, исцеле́ний сокро́вище,/ гла́сы, я́коже тру́бы, возшуми́те,/ прославля́юще Ея́ чудеса́ пресла́вная.// И Ты, Чи́стая, ра́дуйся, я́ко с Тобо́ю Госпо́дь.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Владимирской» («Красногорской»), глас 3

На горе́ святе́й ви́дяще Твою́ святу́ю ико́ну,/ Богоро́дице, Ма́ти Де́во,/ пое́м Твоего́ светообра́знаго ли́ка изображе́ние,/ поклоня́емся Твое́й святе́й ико́не,/ почита́ем о́ную,/ и сла́вим тоя́ пресла́вная чудеса́,/ и си́це зове́м Тебе́:// ра́дуйся, Неве́сто Неневе́стная.