Травень,  Житія святих

Преподобний Зенон Ікалтський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 7-й день

Преподобний Іоанн Зедазнійський і дванадцять його учнів: Авів, єпископ Некреський, Антоній Марткобський, Давид Гареджийський, Зенон Ікалтський, Фадей Степанцминдський, Ісе, єпископ Цілканський, Іосиф, єпископ Алавердський, Ісидор Самтавійський, Михаїл Улумбійський, Пірр Бретський, Стефан Хірський та Шіо Мгвімський — святі сирійські (каппадокійські) подвижники, засновники грузинського чернецтва, які прийшли до Грузії із Каппадокії в середині VI століття. Тринадцять святих каппадокійських отців, імовірно, були грузинами, які здобули духовну освіту в знаменитій Лаврі святого Симеона Стовпника і в інших монастирях Сирії та Месопотамії, щоб повернутися на батьківщину та сприяти її християнській просвіті.

Святий Зенон, «стовп солодкого послуху», завершивши проповідь в горах верхньої Кахетії та заснував монастир в Ікалто, у якому і був, після великих подвигів, похований у соборному храмі на честь Нерукотворного образу Спаса.