Святий Стефан Щилянович, Сербський 96975081f7ce141b0591987861967f56
Житія святих,  Жовтень

Святий Стефан Щилянович, Сербський

Місяця жовтня на 4-й день

Сербський правитель, святий Стефан Щилянович, правив Сербією під час мусульманського панування. Народився він у благочестивій християнській сім’ї у місті Жупі (південна сторона Захолм’я).

На той час Сербія часто зазнавала нападів турків, які розоряли країну. Святий Стефан захищав свою батьківщину, виконуючи військову службу в армії сербського правителя. Коли в країні почався голод, милосердний Стефан роздавав голодуючим свій хліб. Патріотична діяльність святого воїна була нерозривно пов’язана з його істинно християнським життям.

Святий відійшов до Господа 4 (17) жовтня 1515 року. Через деякий час над його могилою турки побачили світ. Думаючи, що тут схований скарб, вони розкопали могилу і знайшли нетлінне тіло святого Стефана. Сербські ченці викупили мощі у турецького паші та перенесли до монастиря Шишатовець на Фруштській горі. Дружина Стефана, свята Олена, побачивши нетлінні мощі свого чоловіка і чудеса, що відбувалися від них, стала монахинею і подвизалася в пості і молитві до самої смерті.

Під час Другої світової війни його мощі були перенесені із Шишатовецького монастиря на горі (Сербський Афон) до Белградського кафедрального собору.

Прославляючи праведного захисника батьківщини, Сербська Церква молиться йому: «Слава у битвах, воїне Стефане Щиляновичу, великий цілитель тим, хто приходить до тебе з вірою».