Святитель Іосиф, єпископ Алавердський p1at61pbq71v4o1cntjd0115scb43
Житія святих,  Травень

Святитель Іосиф, єпископ Алавердський

Місяця травня на 7-й день

Святитель Іосиф, єпископ Алавердський, – один із тринадцяти святих сирійських (каппадокійських) отців, засновників грузинського чернецтва (пам’ять 7 травня). Він, як “цвіт жаданої невинності”, з ранніх років обрав чернечий жереб. Прийшовши в Грузію зі своїм учителем, святим Іоанном Зедазнійським (пам’ять 7 травня), святитель Іосиф оселився в Кахетії в безлюдному і безплідному Алавердському степу. Тут він почав свої аскетичні подвиги. Духовна сила його була настільки велика, що його не чіпали навіть дикі звірі, а степові лані приходили до нього і годували його своїм молоком. Один із кахетинських вельмож під час полювання опинився в Алавердському степу і був так вражений, побачивши святого Іосифа, який стояв на молитві, що залишився з ним.

Чутка про постриг цього вельможі і про святе життя преподобного Іосифа поширилася Кахетією. В Алавердський степ до святого Іосифа стали стікатися ревнителі благочестя і подвижницького життя. Так виникла обитель і було споруджено храм на честь святого великомученика Георгія.

Обраний настоятелем обителі, святий Іосиф з батьківською любов’ю дбав про братію монастиря і про духовне просвітництво Кахетії. Язичницькі забобони ще не були викорінені, і святий Іосиф із хрестом у руках часто залишав монастирське усамітнення і вирушав на проповідь Слова Божого. Народ кахетинський, бачачи святе і непорочне життя преподобного Іосифа і його щире бажання послужити їм, охоче і радо приймав Євангельське вчення, залишав своє невір’я і язичницькі звичаї.

Святий Іосиф склав катехізис (втрачений у XVI столітті), за яким навчав ввірену йому паству. Завершивши під кінець життя своє високе служіння, святитель Йосиф зачинився в тісній келії для повної безмовності. У 570 році настала мирна і блаженна його кончина. Святитель Іосиф був похований у храмі святого великомученика Георгія в Алаверді. У IX столітті на місці колишнього храму було споруджено величний Алавердський собор, у якому зліва від вівтаря, біля північної стіни, під спудом спочиває тіло святителя Іосифа.

Знайшли помилку