...
Святитель Іоанн, єпископ Суздальський p1avjntomh1m245iv1o6k2l7akk3
Житія святих,  Жовтень

Святитель Іоанн, єпископ Суздальський

Місяця жовтня на 15-й день

Святитель Іоанн, єпископ Суздальський, з юних років вступив до одного з монастирів міста Суздаля. За доброчесне і смиренне життя святитель у 1350 році був поставлений першим єпископом Суздальським та Нижегородським. Єпископ Іоанн удостоївся великої Божої милості: під час Божественної літургії Суздальський князь Борис Костянтинович бачив, як Ангел Божий співслужив святителю. Святитель Іоанн відомий своєю любов’ю до бідняків та хворих; за бідних він клопотав перед князями про зменшення податків, для хворих влаштовував богодільні та лікарні. Багато дбав святитель про просвіту християнською вірою язичницької мордви. Після приєднання Суздаля до Московської митрополії святитель Іоанн прийняв схиму і пішов у Боголюбський монастир. Там він жив самотньо і мирно помер. Біля гробу святителя засвідчені численні зцілення.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь святителю Иоанну, епископу Суздальскому, глас 8

Правосла́вия наста́вниче,/ благоче́стия учи́телю и чистоты́,/ Су́ждалю пресве́тлый свети́льниче,/ святи́телем Богодухнове́нное удобре́ние, Иоа́нне прему́дре,/ уче́нием твои́м па́ству твою́ просвети́л еси́;// святи́телю блаже́нне, моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак святителю Иоанну, епископу Суздальскому, глас 8

Богому́дрым уче́нием и святы́м житие́м,/ я́ко свети́льник, сия́л еси́ в Це́ркви Бо́жией;/ те́мже Боже́ственнаго заступле́ния сподо́бился еси́,/ внегда́ осле́пнути очесе́м злоумы́шленных клеветнико́в твои́х,/ и́хже прозре́ти сотвори́в моли́твою твое́ю,/ вспять возврати́лся еси́ во град твой,/ и до́бре упасл еси́ ста́до слове́сных ове́ц;/ и́хже ча́дом помога́й и нам, моли́твами твои́ми,// святи́телю Христо́в Иоа́нне.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку