Житія святих,  Лютий

Святитель Авраамій, єпископ Каррійський

Місяця лютого на 14-й день

Святий Авраамій, єпископ Каррійський, жив у середині IV і на початку V століть, був родом із міста Кіра. У молоді роки вступив до монастиря. Потім він обрав для своїх подвигів Ліванські гори, де і жив відлюдником. Преподобний Авраамій багато зазнав нападок від язичників, які хотіли вигнати його зі своїх місць. Крім того, бідні жителі найближчого селища постійно приходили до нього по милостиню, порушуючи його усамітнення, але преподобний терпляче переносив їхні відвідини й віддавав їм усе, що йому самому жертвували. Християни – жителі цього селища побудували церкву і старанно просили святого Авраамія прийняти священство і стати їхнім пастирем. Преподобний виконав їхнє бажання. Утвердивши у вірі свою паству, він залишив їм замість себе іншого ієрея, а сам знову пішов у монастир. За високе своє благочестя його поставили єпископом Каррійським, своїх пасомих святий безперестанку навчав боговгодного життя, подаючи їм приклад стриманості: з часу прийняття священства він ніколи не вживав вареної їжі. Імператор Феодосій Молодший побажав бачити єпископа і запросив його до себе. Прибувши до Константинополя, святий Авраамій незабаром помер. Останки його були урочисто перенесені в місто Карр і там поховані.