Святитель Антоній, патріарх Константинопольський 621e2ad61a775829121958
Житія святих,  Лютий

Святитель Антоній, патріарх Константинопольський

Місяця лютого на 12-й день

Батьківщиною святого була Азія, але все життя його від юних років і до смерті минуло в Константинополі. Народився він близько 829 року від багатих і благочестивих батьків. Після смерті матері, у віці 12 років, він вступив до монастиря, де, наслідуючи приклад настоятеля, проводив ночі в молитві й вів суворе чернече життя. Через деякий час він проти свого бажання був висвячений у сан пресвітера, а потім за велінням патріарха його поставили ігуменом. У цьому сані він постриг у чернецтво свого рідного батька. Святий Антоній вирізнявся милосердям, любов’ю і піклуванням про бідних, роздаючи їм щедру милостиню.

Зведений на патріарший престол у Константинополі 893 року, святий Антоній ще більше посилив свою турботу про бідних, а особливо про бідних із духовного стану. За підтримки з боку імператора Лева Мудрого, патріарх Антоній зробив багато добра для Церкви. Він дбав про утвердження благочестя в народі й, попри свій похилий вік і старечі недуги, обійшов усі церкви своєї патріархії, виконуючи заповіт Спасителя – бути слугою для своїх братів.

У 895 році, доживши до глибокої старості, святий Антоній мирно відійшов до Господа.