...
Священомученик Тимофій Ізотов p1dqrcm1h5h1pdma1glgg2tpsp3
Житія святих,  Лютий

Священомученик Тимофій Ізотов

Місяця лютого на 3-й день

Священномученик Тимофій народився 1875 року в місті Сімферополі Таврійської губернії в сім’ї садівника Спиридона Ізотова. Освіту він здобув у церковно-парафіяльній школі. Важко тепер встановити, чому Тимофій обрав шлях служіння Богові, але 1909 року, коли йому було вже тридцять чотири роки, він вступив псаломщиком у кафедральний собор у Сімферополі. У 1912 році за безпорочне життя і старанність на службі Тимофій Спиридонович був висвячений на диякона і служив у кафедральному соборі. У 1916 році його призначили в аутську церкву міста Ялти, а в 1921 році перевели до храму Всіх святих у місті Сімферополі.
У 1922 році диякон Тимофій був заарештований за звинуваченням в опорі вилученню церковних цінностей. В обвинувальному документі влада писала: “Духовенство всіляко намагалося протидіяти вилученню, затягувало роботу, відмовляючись допомогти зняти ризи з ікон і посилаючись на приналежність останніх парафіянам, але виправдувальних документів не представило”.
Диякон Тимофій був звинувачений “у співучасті в приховуванні церковних цінностей і веденні пасивної оборони проти вилучення”. Однак “за браком доказів” справу було припинено, і він був звільнений.
У 1928 році диякона Тимофія висвятили на священика до храму села Ново-Павлівка. У вересні 1936 року він був переведений служити в храм великомученика Феодора Стратилата в місто Алушту, де і сподобив його Господь прийняти хрест сповідництва.
Взимку 1938 року влада зробила спробу розколоти церковну громаду, умовивши деяких людей піти з неї, але громада не розпалася, і храм закрити не вдалося. Тоді 8 лютого 1938 року помічник оперуповноваженого районного відділення НКВС виписав постанову на арешт священика, і того самого дня отця Тимофія заарештували. Усю слідчу справу було проведено за три дні. Слідчий запитав священика:

– Вас заарештовано за проведену вами контрреволюційну діяльність і контрреволюційну агітацію, спрямовану проти радянської влади. Ви визнаєте це?
– Ні, я цього не визнаю, оскільки я контрреволюційної роботи не проводив.
– Квартира церковного старости слугувала для вас підпільною церквою, де ви здійснювали релігійні обряди: хрещення дітей, відправляли молебні тощо. Ви підтверджуєте це?
– Підтверджую, квартира церковної старости справді була церквою вдома, де я здійснював хрещення дітей, але інших треб я не здійснював…
– 19 січня 1938 року після закінчення обідні ви вийшли в церкві на амвон… Ви говорили: “Громадяни парафіяни, з нашої релігійної двадцятки пішли деякі члени… вони продалися антихристу і хочуть підірвати нашу громаду, але це їм не вдасться. Я думаю, що віруючі парафіяни не допустять розвалити нашу громаду”. Ви підтверджуєте це?
– 19 січня 1938 року я дійсно вийшов після обідні на амвон і, звертаючись до парафіян, сказав: “Парафіяни, з нашої двадцятки пішли деякі члени… вони хочуть підірвати нашу громаду, у них вселився диявольський дух, диявол робить свою справу, але це їм не вдасться, громада існувати буде. Треба поповнити двадцятку, у мене є п’ятеро людей, які бажають записатися до двадцятки, але вони скажуть самі народу”.
– Обвинувачений Тимофій Спиридонович Ізотов, чи визнаєте ви себе винним у скоєному вами злочині, що ви, використовуючи своє становище служителя релігійного культу, проводили контрреволюційну агітацію, спрямовану проти радянської влади, і контрреволюційну діяльність у церкві?

– Я здійснював удома у церковного старости релігійні треби: хрещення дітей – і закликав народ не слухати членів двадцятки, які продалися дияволу і бажали розвалити нашу релігійну громаду. В іншому винним себе не визнаю.
– 12 грудня 1937 року, у день виборів до Верховної Ради СРСР, ви, як служитель релігійного культу, з метою зірвати вибори цілий день проводили релігійну службу, відволікаючи цим виборців. Ви визнаєте це?
– Я дійсно служив у день виборів 12 грудня 1937 року, але робив це не з метою зірвати вибори до Верховної Ради СРСР, а за своїми обов’язками…
Заарештований священик утримувався в камері попереднього ув’язнення при Алуштинському відділенні міліції. Як і в давнину під час гонінь, християн звинувачували у злочинах проти держави. Священик Тимофій Ізотов був звинувачений у тому, що він нібито “створив контрреволюційну групу з членів церковної двадцятки… проводив контрреволюційну релігійну пропаганду з метою залучення населення до релігійної громади. У день виборів до Верховної Ради… з шостої ранку до пізньої ночі проводив богослужіння в церкві”.
15 лютого 1938 року трійка НКВС засудила його до розстрілу. Священик Тимофій Ізотов був розстріляний у місті Сімферополі і похований у спільній безвісній могилі.

Знайшли помилку