Житія святих,  Листопад

Священномученики Костянтин Юрганов і Ананія Арістов

Місяця листопада на 2-й день

Отець Костянтин Юрганов і отець Ананій Арістов і в житті, і у святій мученицькій кончині виявилися тісно пов’язані один з одним. Уродженці села Серга Пермського повіту Пермської губернії, вони обидва були висвячені священниками в Хрестовоздвиженську церкву свого села. Можна припустити, що так батюшки мирно і чесно і прослужили б разом до похилого віку, наставляючи і духовно опікуючись односельцями, але настали лихі роки революції.

Обидва священники були заарештовані 16 червня 1918 року. Чотири з половиною місяці вони провели в ув’язненні, потім їх звинуватили в контрреволюційній діяльності і засудили до вищої міри покарання. Вирок був приведений у виконання 2 листопада. Отця Костянтина і отця Ананію відвезли до Пермі і розстріляли в саду Духовної семінарії.

Ці Пермські новомученики були прославлені в лику святих Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 20 серпня 2000 року.