Священномученики Іосиф Смирнов, Володимир Іллінський, Іоанн Касторський і мучник Іоанн Перебаскін 63fca9a0ca830340292171
Житія святих,  Лютий

Місяця лютого на 22-й день

Священномученик Іосиф (Іосиф Сергійович Смирнов) народився 1864 року. Після закінчення Костромської Духовної семінарії його було призначено вчителем у Солігаличське духовне училище. У 1886 році Іосиф Сергійович був висвячений на священника до собору Різдва Пресвятої Богородиці в Солігаличі. Він був духівником при міській в’язниці і наглядачем церковнопарафіяльних шкіл Солігаличського повіту. У 1905 році отець Іосиф був призначений настоятелем собору. Він був депутатом Міської думи, депутатом Солігаличських повітових зборів і членом повітового комітету піклування про народну тверезість. 1907 року отець Іосиф був возведений у сан протоієрея.

Священномученик Володимир (Володимир Іванович Іллінський) народився 1833 року. Був висвячений на священника і служив у храмі в селі Солда Солігаличського повіту. У 1918 році йому виповнилося вісімдесят п’ять років, він давно вийшов за штат і жив на спокої в Солігаличі.

Священномученик Іоанн народився 1848 року в селі Миколо-Березовець Солігаличського повіту в сім’ї диякона Олексія Касторського. Після закінчення Солігаличського духовного училища він служив сторожем і паламарем у Солігаличському соборі, а потім псаломщиком у Богородице-Феодорівському монастирі. У 1880 році Іван Олексійович був висвячений на диякона.

Мученик Іоанн народився 1862 року в сім’ї диякона Павла Перебаскіна, який служив у Костромській єпархії. 1880 року Іван Павлович закінчив Костромську Духовну семінарію, 1884-го – Санкт-Петербурзьку Духовну академію зі ступенем кандидата богослов’я і був направлений помічником наглядача Солігаличського духовного училища. У 1897 році він був призначений доглядачем цього училища. Одночасно з виконанням обов’язків доглядача Іван Павлович у різний час був в училищі викладачем церковного співу, російської історії – церковної та цивільної, географії та грецької мови. У 1915 році було видано книгу його твору “Правила поведінки учнів Солігаличського духовного училища”.

22 лютого (7 березня) карателями були розстріляні протоієрей Іосиф Смирнов, священник Володимир Іллінський, диякон Іоанн Касторський, наглядач Солігаличського духовного училища Іоанн Перебаскін.

Розстріл відбувався вночі; під час перебування в місті карателі навели своїми діями такий жах на жителів, що під час проїзду загону жителі закривали шторами вікна. Усіх страчених карателі звалили в яму, і коли жителі звернулися до них, щоб вони видали родичам тіла вбитих, то їм у проханні було категорично відмовлено. На місці братської могили були встановлені хрест і огорожа, які були знесені безбожниками в тридцяті роки. Хрест на могилі було відновлено 1996 року.