Священномученик Володимир Сперанський, пресвітер 639b1c82a6779892132601
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Володимир Сперанський, пресвітер

Місяця жовтня на 8-й день

Священномученик Сперанський Володимир Васильович народився 23 березня 1877 року в Суздалі в родині священика. У 1899 році він закінчив Володимирську духовну семінарію. У 1901 році висвячений на священика до храму в селі Петрове Катеринославської губернії. У 1933 році отець Володимир переїхав у Московську область і був направлений служити в Талдомський район у Преображенську церкву села Запрудня.

15 серпня 1937 року секретний інформатор повідомив співробітнику НКВС, що священик налаштований проти радянської влади і у своїх проповідях викриває чинний режим. 21 серпня 1937 року отця Володимира заарештували. Два дні його допитували. На одне із запитань слідчого отець Володимир відповідав: “Я за своїм світоглядом є ідеалістом релігійного характеру, вчення матеріалістичне не визнаю докорінно і вважаю його своєму світогляду ворожим. Тому я не згоден з діями комуністичної партії в нашій країні, коли вона нав’язує свій світогляд іншим громадянам, які мислять по-іншому”. 29 серпня слідство завершилося, і священика ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. 19 жовтня трійка НКВС засудила отця Володимира до розстрілу. Священномученик Володимир Сперанський був розстріляний на полігоні Бутове під Москвою 21 жовтня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.