Священномученик Володимир Смирнов p1e2b9jamns74gml1m6h1sk31l6k3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Володимир Смирнов

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Володимир Олексійович Смирнов народився 1877 року в селі Петропавлівському Богородського повіту Московської області, в сім’ї диякона. Закінчив Заіконоспаське духовне училище і Московську духовну семінарію. Невідомо, коли Володимир Олексійович прийняв священний сан, але 1907 року він уже служив священиком.

У 1922 році отець Володимир закінчив юридичний факультет Московського університету. Цього ж року його було визначено на служіння до церкви Семи Вселенських Соборів на Дівочому полі поблизу Новодівичого монастиря, а 1930 року переведено до храму Зішестя Святого Духа на Кропоткінській вулиці в Москві.

У березні 1930 року отець Володимир був засуджений на виселення з Москви.

У грудні 1930 року його заарештували за звинуваченням в “антирадянській агітації” і засудили до 3 років висилки в Північний край. Після закінчення терміну заслання отець Володимир оселився в селі Ярополець Волоколамського району Московської області, де став служити в Казанській церкві. У ці роки він був удостоєний сану протоієрея.

Наприкінці 1934 року, коли влада зробила спробу зняти дзвони з Казанської церкви, отця Володимира неправдиво звинувачували в тому, що він закликав вірян перешкоджати цьому аж до застосування сили.

У 1935 році Казанську церкву закрили, і отець Володимир перейшов служити до сусіднього храму того ж села. У 1937 році влада забрала “порожню” дзвіницю, щоб використати її під водонапірну вежу для водопроводу. Отець Володимир став на захист. Це стало додатковим приводом до його арешту.

28 листопада 1937 року протоієрея Володимира заарештували за звинуваченням в “антирадянській агітації” і відправили до в’язниці Волоколамського району Московської області. На допиті він показав, що ніякою антирадянською діяльністю не займався, і всі звинувачення заперечував. 5 грудня 1937 року трійка при УНКВС СРСР у Московській області засудила протоієрея Володимира Смирнова до розстрілу. Розстріляний 10 грудня 1937 року на Бутовському полігоні.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 6 жовтня 2006 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.