Житія святих,  Листопад

Священномученик Володимир Рясенський

Місяця листопада на 22-й день

Священномученик Володимир Федорович Рясенський народився 1891 року в місті Осташків Тверської губернії в сім’ї священика. Закінчив Тверську духовну семінарію. Був висвячений на священика до церкви в селі Єсеновичі (або Спас-Єсеновичі) Вишневолоцького повіту. У 1916 році переведений у храм цвинтаря Волго Осташківського повіту. У 1920-х роках служив у Знам’янському храмі в Осташкові. Влада неодноразово вимагала від отця Володимира припинити проповіді, але він щоразу відповідав категоричною відмовою.

Влітку 1930 року священика заарештували за діяльну участь у церковному житті міста і ув’язнили в місті Великі Луки. Отця Володимира жорстоко мучили, били, виривали на голові волосся по волоску, але він не відрікся від Бога, не визнав себе винним у вигаданих злочинах і нікого не обмовив. Мученика було засуджено до 5 років виправно-трудових таборів і відправлено в Маріїнськ. 4 грудня 1932 року, перебуваючи в таборі, він відійшов до Господа.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.