Священномученик Віктор Воронов, пресвітер p1do0knhvc1ae4ekt1tbaubt17ta3
Житія святих,  Ікони

Священномученик Віктор Воронов, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

Священномученик Віктор (Віктор Іванович Воронов) народився 10 березня 1889 року у місті Вишньому Волочку Тверської губернии. У 1923 році він був висвячений у сан священика до одного з міських храмів. Під час гоніння на Православну Церкву наприкінці двадцятих років священика було заарештовано і засуджено до п’яти років ув’язнення за несплату податку. Отець Віктор подав оскарження, і через те, що він був бідний до надзвичайності і насправді не мав жодного майна, вирок скасували.
У 1930 році він став служити у храмі села Заборов’я Єсенівського району, куди переїхав разом із дружиною, Олександрою Федорівною, та двома синами, п’яти та трьох років. У 1936 році влада знову заарештувала священика і звинуватила в тому, що він веде записи народжень і смертей парафіян. Цього разу о. Віктора було засуджено до штрафу. 15 листопада 1937 року влада знову заарештувала його, і він був ув’язнений Вишнього Волочка.
Наступного дня після арешту слідчий допитав священика.
27 листопада Трійка НКВС засудила священика до розстрілу. Священика Віктора Воронова було розстріляно 29 листопада 1937 року.