Житія святих,  Листопад

Священномученик Віктор Климов, пресвітер

Місяця листопада на 9-й день

Віктор Степанович Климов народився 17 квітня 1889 року в селі Семиярське Семипалатинської області, нині село Семиярка Східно-Казахстанської області, Казахстан. Він походив із благополучної та культурної родини станційного наглядача. Брат Віктора Миколай став священиком у Троїцькому соборі Томська і також згодом прийняв мученицьку кончину. Після закінчення 1909 року Томської Духовної семінарії, Віктор працював учителем словесності в чоловічій гімназії Семипалатинська. У 1911 р. він одружився, а в 1913 р. був висвячений у диякона. 8 грудня 1913 відбулося висвячення майбутнього священномученика в ієрея Семипалатинським єпископом Кіпріаном (Комаровським). Отець Віктор у 1914–1923 роках. служив у Воскресенському храмі Семипалатинська, а також перебував у клірі Олександро-Невської церкви та ніс послух благочинного.
У 1922 р. отець Віктор Климов брав участь в організації та проведенні зборів духовенства та мирян Семипалатинського вікаріатства, метою яких було протистояння обновленству. 4 грудня разом з іншими учасниками зборів його затримали, але незабаром відпустили під підписку про невиїзд. 5 березня наступного року «за участь у таємних зборах» священика засуджено до грошового штрафу. З 1924 р. ієрей Віктор перебував у причті Знам’янського собору Семипалатинська, після закриття якого у 1931 р. повернувся до Воскресенського храму.
Отця Віктора було заарештовано 17 листопада 1937 року та звинувачено в «активній контрреволюційній діяльності шляхом агітації серед населення», поширенні «наклепницьких чуток про заходи радянського уряду» та шпигунстві. Обвинувачений вини за собою не визнав. Він був розстріляний разом із священномучениками прот. Нестором Паніним, прот. Феодором Чичкановим і о. Костянтином Черепановим щодо постанови трійки УНКВС у Східно-Казахстанській області від 19 листопада 1937 року. Священномученик Віктор включений до Собору новомучеників та сповідників Руських визначенням Священного Синоду РПЦ 27 груд. 2000 р.