Житія святих,  Листопад

Священномученик Вікентій Смирнов, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Вікентій народився 1881 року в селі Засимені Клинського повіту Московської губернії в сім’ї диякона Михайла Смирнова. Освіту здобув у Духовній семінарії і був висвячений у сан священика. Дітей у них із дружиною Євдокією Іванівною не було. За довгу і бездоганну службу отець Вікентій був зведений у сан протоієрея і в 1930 призначений настоятелем храму в селищі Хімки, неподалік Москви.
26 жовтня 1937 року, в період найжорстокіших переслідувань на Православну Церкву, протоієрей Вікентій був заарештований і ув’язнений у камеру при Красногірському районному відділенні міліції.
14 листопада 1937 року трійка НКВС засудила священника до розстрілу. Протоієрей Вікентій Смирнов був розстріляний 16 листопада 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Дружині священника Євдокії Іванівні на той час сказали, що її чоловіка засуджено до багаторічного ув’язнення.