Житія святих,  Листопад

Священномученик Веніамін Владимирський, диякон

Місяця листопада на 7-й день

Священномученик Веніамін Ксенофонтович Владимирський народився 10 жовтня 1892 року в селі Негоново Макар’євського повіту Нижегородської губернії в сім’ї диякона. Після закінчення Духовного училища служив псаломником. У 20-х роках був висвячений на диякона і служив у Миколаєвському храмі в селі Просік Макаріївського повіту Нижегородської губернії (нині Лисковський район Нижегородської області). Священика Веніаміна Владимирського було заарештовано 15 вересня 1937 року, поміщено у в’язницю в Горькому. Звинувачений у участі у «церковно-фашистській, диверсійно-терористичній організації», проведенні «контрреволюційної роботи серед антирадянської частини учительства», залученні вчителів «до контрреволюційної підривної діяльності». Отець Веніамін винним себе не визнав. Розстріляно 20 листопада 1937 року за вироком трійки УНКВС по Горьківській області від 11 листопада. Похований у невідомій спільній могилі на Бугрівському цвинтарі в Нижньому Новгороді. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.