Священномученик Василий Розанов Vasiliy Rozanov
Житія святих,  Листопад

Священномученик Василий Розанов

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Василь Георгійович Розанов народився 1872 року в цвинтарі Черницьке Опочецького повіту Псковської губернії в сім’ї священика, настоятеля місцевої Покровської церкви. Закінчив Псковську духовну семінарію. У 1902 році був висвячений на священика до Черніцької Покровської церкви, ставши наступником свого батька. У 1905 році переміщений у парафію Успенської церкви цвинтаря Копилко Опочецького повіту, а в 1908 році переміщений до церкви Казанської ікони Божої Матері в селі Глибоке того ж повіту і служив там до закриття церкви.

У 1920-ті роки отець Василь і члени його сім’ї були позбавлені виборчих прав. Батюшка не зміг влаштуватися в інший храм і змушений був повернутися з сім’єю на батьківщину, на цвинтар Черницьке. Покровський храм на той час закрили, і отець Василь звершував богослужіння в селах вдома. Він учив, що навіть за відсутності церкви можна наближатися до Бога, маючи чисте серце і міцну віру. Співробітники НКВС вели стеження за священиком.

У жовтні 1937 року його заарештували за неправдивим звинуваченням у “контрабандній діяльності”, “антирадянській та антиколгоспній агітації”. Винним себе отець Василь не визнав. Його звинувачували також у здійсненні хресних ходів без дозволу місцевої влади. На підставі фіктивних свідчень свідків отець Василь був звинувачений у контрреволюційній агітації та інших злочинах проти радянської влади і засуджений до розстрілу. Розстріляний 27 листопада 1937 року в місті Новоржеві Псковської області і похований у безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 30 липня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.