Священномученик Василій Покровський, пресвітер p1b16n8euhcsp187715d51krl18is3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Василій Покровський, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Василій народився 26 липня 1875 року в селі Голоперове Переславського повіту Володимирської губернії у родині диякона Василія Покровського. Закінчив Володимирську Духовну семінарію та одружився з дочкою священника Петра Юхимовича Соколова Клавдією. Незабаром після цього Василь Васильович був висвячений у сан священника і став служити у храмі села Гольцове. У них із дружиною народилося троє дітей – син та дві доньки.
У 1929 році будинок і все майно священника було описано та конфісковано владою, але потім частину речей було повернуто. У тридцятих роках отець Василь служив у храмі в селі Пусте Різдво Московської області Костянтинівського району.
Отця Василія заарештували у церкві під час служби у день святкування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», 6 листопада 1937 року. Після арешту він був ув’язнений у місті Загорську. На допитах на вимоги слідчих визнати свою провину отець Василій відповідав: «Винним себе у звинуваченні, що мені пред’явлено, у поширенні провокаційних чуток про війну та висловлювання терористичних настроїв за адресою комуністів серед населення я не визнаю. Більше показати нічого не можу.
Того ж дня слідство було закінчено та його матеріали передано на розгляд трійки НКВС, але після цього слідчий знову допитав священника.
За тиждень після арешту, 14 листопада 1937 року, трійка НКВС засудила отця Василія до розстрілу. Священника Василія Покровського було розстріляно 16 листопада 1937 року і поховано у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.