Священномученик Василій Озерецьковський, пресвітер 639ddae3d96f6286389187
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Василій Озерецьковський, пресвітер

Місяця жовтня на 8-й день

Священномученик Василій народився 31 грудня 1885 року в селі Лобаново Московського повіту Московської губернії в сім’ї священика Іоанна Озерецковського. Освіту Василь Іванович здобув у Московській Духовній семінарії. З 1904 року він служив псаломщиком у московському Покровському соборі і вчителем у Московській Зачатьєвській церковнопарафіяльній школі, а з 1908-го – псаломщиком у Покровській церкві в селі Локотне Звенигородського повіту. У 1915 році його направили служити в храм Різдва Богородиці в село Руднєво Верейського повіту.

У 1920 році Василя Івановича було висвячено в сан диякона і того ж року в сан священика до храму Смоленської ікони Божої Матері в селі Рижкове неподалік від Наро-Фомінська.

У 1921 році він був переведений до храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова в село Ірининське Подільського повіту. З початку тридцятих років до свого арешту в 1937 році отець Василь служив у храмі Різдва Богородиці в селі Івано-Теремець Міхневського району Московської області.

5 жовтня 1937 року отець Василь був заарештований і ув’язнений у в’язницю в місті Каширі за звинуваченням “у поширенні контрреволюційного наклепу про керівників ВКП(б) і радянської влади та в активній обробці колгоспників у релігійному дусі”.

Винним у висунутих йому обвинуваченнях священик себе не визнав.

17 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила отця Василя до розстрілу. Священик Василь Озерецьковський був розстріляний 21 жовтня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.