Священномученик Василій Крилов, пресвітер p1e45q5e8h1rnlgcj1eh1g8ro0t3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Василій Крилов, пресвітер

Місяця листопада на 6-й день

Василь Крилов народився 27 липня 1892 року в селі Еммаус Тверського повіту та губернії в сім’ї священника. У 1914 р. він закінчив Тверську духовну семінарію і вступив учителем до парафіяльної школи. У 1917 р. його висвятили в диякона, а в 1919 р. – у священника до церкви в с. Кукса Калязинського повіту Тверської губернії. Пізніше призначений настоятелем храму.
У 1927 р. отця Василія було розкуркулено та звинувачено в «антирадянській агітації», під загрозою арешту йому з родиною довелося ховатися. У 1931 р. священника та його дружину було заарештовано, засуджено Калязинським народним судом до 3 років заслання, по дорозі на заслання матінка отця Василя померла. Незабаром отця Василія було виправдано і оселився в селі Заозер’я Нагір’ївського району Ярославської області, де було призначено настоятелем місцевого храму.
12 вер. 1936 р. священник Василій Крилов був знову заарештований і ув’язнений у Ростові зі звинуваченням у «контрреволюційній діяльності», яка виражалася в «антиколгоспних проповідях, нелегальних зборищах у церкві та на квартирі з читанням Біблії та книги «Протоколи сіонських мудреців», дискредитацією керівників радянської держави». Обвинувачений категорично відмовився визнати свою провину. 19 лют. 1937 спецколегія Ярославського обласного суду засудила його до 8 років ВТЛ. Спочатку він відбував термін у Рибінську (Волзькому ВТТ), а на початку осені 1938 р. переведений в Північно-Східний ВТЛ (Далекосхідний край), де помер.
Постановою Священного Синоду РПЦ від 27 груд. 2000 р. ієрей Василь Крилов включений до Собору новомучеників і сповідників Руських.