Священномученик Василій Архангельський, пресвітер p1dm8m5fdj18eo1rno1m773o1cq03
Житія святих,  Листопад

Священномученик Василій Архангельський, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Василій народився 20 січня 1874 року в селі Русалкіно Тульської губернії в сім’ї диякона. Закінчив Тульську Духовну семінарію та одружився. Згодом у них із дружиною народилося шестеро дітей. Василь Михайлович був висвячений у сан священника.
Останніми роками перед арештом служив у храмі села Любліно Каширського району Московської області.
На початку тридцятих років влада, маючи намір закрити храм і вигнати священника з парафії, запропонувала йому сплатити податок у вигляді сільськогосподарської продукції. Отець Василь не зміг цього зробити і в 1931 був засуджений до трьох років заслання. Бачачи свою абсолютну невинність, несправедливі та незаконні дії місцевої влади, отець Василь подав прохання про перегляд справи, і обласним судом було виправдано.
27 жовтня 1937 року влада знову заарештувала священника. Відразу почалися допити. Його звинувачували у контрреволюційній антирадянській діяльності. Отець Василь винним не визнав себе.
14 листопада трійка НКВС засудила священника до розстрілу. Священника Василя Архангельського розстріляли через день, 16 листопада 1937 року, і поховали в невідомій могилі.