Священномученик Василь Тріумфов, пресвітер 621f3b917a911857351501
Житія святих,  Лютий

Священномученик Василь Тріумфов, пресвітер

Місяця лютого на 13-й день

Священномученик Василь (Василь Олександрович Тріумфов) народився 1848 року. У 1870 році він закінчив Псковську Духовну семінарію і був висвячений на священника до храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Бежаниці Новоржевського повіту Псковської губернії. Бежаницька парафія налічувала на той час до тридцяти сіл, у яких проживало понад сім тисяч православних. Покровський храм був побудований 1791 року поміщиками Філософовими, які мали в Бежаницях два маєтки.
У 1894 році отець Василь організував у своїй парафії перше в Псковській губернії Товариство тверезості, при якому було відкрито чайну, збудовану місцевими поміщиками. Щонеділі він проводив чайній бесіди на релігійно-моральні теми. При чайній була влаштована бібліотека, в якій була як релігійна, так і сільськогосподарська література. У 1905 році отець Василь став викладати Закон Божий у церковнопарафіяльній школі й незабаром був призначений її завідувачем. Він був членом повітового відділення Єпархіальної училищної ради та членом благочинської та піклувальної рад. За бездоганну і старанну службу отець Василь у 1911 році був зведений у сан протоієрея.
У 1919 році під час гонінь на Православну Церкву протоієрей Василь Тріумфов був заарештований. 13 лютого 1919 року протоієрея Василя було засуджено до розстрілу і розстріляно.