Житія святих,  Травень

Священномученик Василій Іванов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 19-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 19-й день — Собор новомучеників і сповідників Бєлгородських / липня на 19-й день — Собор Курських святих

Священномученик Василій народився 25 лютого 1875 року в місті Старий Оскол Курської губернії в сім’ї кравця Андрія Іванова. Закінчивши міське училище і чотири курси Курської духовної семінарії, у 1910 році був призначений псаломщиком до церкви в селі Усть-Стужень Старооскілького повіту. 28 травня 1910 року Василій був висвячений в сан диякона до храму в селі Яригіно Обоянського повіту і призначений законоучителем церковно-парафіяльної школи.

У 1913 році диякона Василія перевели до Архангельської церкви в селі Любостань Суджанського повіту, а потім до села Наумівка Бєлгородського повіту. 15 лютого 1919 року на свято Стрітення Господнього він був висвячений на священника до храму в селі Долбино Бєлгородського повіту, а в 1922 році був переведений до храму в селі Ровеньки Острогозького повіту.

13 січня 1930 року отець Василій був призначений служити до храму в селі Нижній Ікорець Лискинського району.

Наприкінці місяця священника заарештували та ув’язнили у воронезькій в’язниці. Тоді ж було заарештовано багато священників цього благочиння і деяких інших, з якими отець Василій і опинився в одній камері у воронезькій в’язниці.

Священника Василія Іванова було засуджено до десяти років ув’язнення в концтаборі і відправлено до Хабаровського краю.

У 1938 році в таборі священномученик знову був заарештований. Він був одним із обвинувачених у “Справі архієпископа Онуфрія (Гагалюка) та ін. Благовєщенськ, 1938 р.”. Трійка при Управлінні НКВС у Хабаровському краї засудила отця Василія до розстрілу. 1 червня 1938 року він був розстріляний у Благовєщенську і відійшов до обителей Царя Небесного.