Житія святих,  Листопад

Священномученик Василь Бова

Місяця листопада на 22-й день

Священномученик Василь Йосипович Бова народився 1877 року в місті Кургані Тобольської губернії в сім’ї селян. Закінчив духовне училище. З 1909 року служив псаломщиком у храмах Тобольської та Омської єпархій. Прийняв ієрейський сан 1920 року і служив у селі Полудіно в Північному Казахстані. З 1929 року отець Василь жив у Петропавловську і відвідував Микільську церкву, яка за часів обновленства була оплотом православ’я в місті.

У листопаді 1937 року священика заарештували, звинувативши в “контрреволюційній діяльності”. На момент арешту він був “без певних занять”. Незважаючи на те що отець Василь не визнав за собою жодної провини, йому було винесено смертний вирок.

Священномученик Василь Бова був розстріляний 4 грудня 1937 року в місті Петропавловську Акмолинської області Казахстану.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.