Священномученик Василь Архангельський, пресвітер p1dm8m56ha1i519ema647v1m0d3 1
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Василь Архангельський, пресвітер

Місяця жовтня на 31-й день

Священномученик Василь Васильович Архангельський народився 1864 року в сім’ї псаломщика в місті Серпухові Московської губернії. Закінчивши Московську духовну семінарію, Василь одружився, згодом Господь благословив цю сім’ю чотирма дітьми. Отець Василь служив священником у сільських храмах, відкрив три церковнопарафіяльні школи для дітей селян. За невтомну працю на благо Церкви 1919 року він був нагороджений золотим наперсним хрестом і зведений у сан протоієрея.

У 1929 році на підставі доносів інформаторів ОДПУ про те, що священник “обмовляє радянську владу і веде злісну антирадянську й антисемітську агітацію”, отець Василь був заарештований і поміщений у Бутирську в’язницю в Москві. Після допитів свідків священник був засуджений до трьох років заслання в місто Барабинськ у Західному Сибіру. Після закінчення заслання служив у храмі Різдва Богородиці в селі Тимашево Волоколамського району Московської області. У 1935 році протоієрей Василій був нагороджений митрою.

У вересні 1937 року отець Василь був заарештований і поміщений до в’язниці в місті Волоколамську за “зрив колгоспних заходів, що проводяться радянською владою і партією”. 11 листопада 1937 року трійка НКВС засудила 73-річного отця Василя до розстрілу. Розстріляний 13 листопада 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.