Священномученик Тихон Архангельський, пресвітер p1dm6brb8i1hp1if51fnu14tq1jqu3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Тихон Архангельський, пресвітер

Місяця жовтня на 4-й день

Священномученик Тихон Іванович Архангельський народився 1875 року в селі Велике-Попово Воронезької губернії в сім’ї священика. Після закінчення духовної семінарії він одружився на благочестивій дівиці Хіонії, у шлюбі з якою у них народилося вісімнадцять дітей. Тихон Іванович був висвячений на священика до храму в селі Троєкурово Воронезької єпархії. Отця Тихона знали як сумлінного і ревного пастиря, який багато молився і часто служив. Він був привітний і чуйний, завжди вмів утішити людину, яка прийшла до нього з бідою. При цьому отець Тихон відрізнявся небагатослів’ям і стриманістю. За бездоганне служіння його звели в сан протоієрея.

У 1928 році влада закрила храм у селі Троєкурово. Отцю Тихону довелося служити потім ще в кількох храмах, які також закривалися безбожною владою. Останнім місцем його служіння була церква в селі Куймань.

У 1937 році священика було заарештовано. У в’язниці міста Липецька його неодноразово допитували. Йому закидали антирадянську діяльність, яку він нібито проводив серед населення Куйманя. На одному з допитів отець Тихон сказав: “Так, я згоден із тим формулюванням свідків, що в моєму розумінні комуністи – люди невіруючі, ті, що заблукали, пропащі й ведуть народ до погибелі в майбутньому загробному житті. Вони повинні пізнати Бога. На землі абсолютної правди немає, а правда є тільки на небі”.

4 жовтня 1937 року Трійка НКВС засудила отця Тихона до розстрілу. Перед розстрілом співробітник НКВС запитав отця Тихона:

– Не зречешся?

– Ні, не зречуся! – відповів священик.

Священномученик Тихон Архангельський був розстріляний 17 жовтня 1937 року і похований у загальній безвісній могилі.

Зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.