Житія святих,  Лютий

Священномученик Симеон Кулямін, диякон

Місяця лютого на 15-й день

Священномученик Симеон (Семен Федорович Кулямін) народився 1 вересня 1874 року в селі Ротмирове Володимирського повіту Володимирської губернії в сім’ї селянина Федора Куляміна; в одинадцять років Семен вступив на текстильну фабрику учнем, а потім близько двадцяти восьми років працював садівником у фабриканта Лосєва. У 1921 році він вступив псаломщиком у Троїцьку церкву в селищі Питоме, а в 1925 році його висвятили на диякона до цієї церкви.
7 лютого 1938 року слідство за обвинуваченням священника і диякона було завершено, і 16 лютого 1938 року їх було засуджено до розстрілу. Священник Олексій Нікітський і диякон Симеон Кулямін були розстріляні 28 лютого 1938 року і поховані в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
У 1934 році в селищі став жити митрополит Серафим (Чичагов), який пішов у похилому віці на спочинок, і весь причт Троїцької церкви у великі свята приходив до нього додому служити молебні, оскільки сам владика за станом здоров’я не міг відвідувати храм.
20 листопада 1937 року митрополита Серафима заарештували і 11 грудня 1937 року розстріляли.
26 січня 1938 року диякона Симеона заарештували разом зі священником Олексієм Нікітським і ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві.
27 січня слідчий допитав диякона Симеона.
7 лютого 1938 року слідство за обвинуваченням священника і диякона було завершено, і 16 лютого 1938 року їх було засуджено до розстрілу. Священника Олексія Нікітського і диякона Симеона Куляміна було розстріляно 28 лютого 1938 року, їх поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.