Житія святих,  Листопад

Священномученик Симеон Кривошеєв, пресвітер

Місяця листопада на 19-й день

Семен Іларіонович Кривошеєв народився 1878 року в Полтаві. Закінчивши Полтавську Духовну семінарію, він 1903 року був висвячений на ієрея і став пастирськи опікуватися селом Харківці Харківської області. У цьому селі отець Симеон прослужив до 1937 року, до дня свого арешту.

27 березня 1937 року священик Семен Іларіонович Кривошеєв за звинуваченням у “контрреволюційній агітації” був засуджений до 5 років заслання в Казахстан. Заслання він відбував у селищі Майське в Павлодарській області Казахстану разом з іншими заарештованими священиками. Коли почалися арешти у груповій “Справі архімандрита Григорія (Ребези)”, був заарештований і отець Симеон. На допиті він дав гранично обережні свідчення, що відкидають і свою, і будь-чию провину:

– Вірно за особистістю мені відомі близько 10 служителів релігійного культу, але контрреволюційну роботу ніяку не проводив.

1 грудня 1937 року трійка при УНКВС по Східно-Казахстанській області за контрреволюційну діяльність засудила протоієрея Симеона Кривошеєва до розстрілу. Вирок було приведено у виконання 2 грудня 1937 року о 2 годині ночі.