...
Священномученик Созонт Решетилов, пресвітер p1dmtod8skkcl72o1duq3dt1q4q3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Созонт Решетилов, пресвітер

Місяця жовтня на 23-й день

Священномученик Созонт народився 21 вересня 1894 року в селі Кочержинці Уманського повіту Київської губернії в сім’ї селянина Федора Решетилова. Після закінчення церковнопарафіяльної школи він вступив послушником у монастир, де пробув до 1915 року, коли був призваний до діючої армії. Він прослужив у ній у званні молодшого унтер-офіцера до 1918 року.
У 1918 році Созонт Федорович одружився з Катериною Степанівною Таргонською, дівчиною з благочестивої сім’ї, яка глибоко вірила. Вирішивши обрати служіння священника, він закінчив пастирські курси і 1921 року був висвячений на диякона до Олександро-Невського собору в місті Умані. У грудні 1921 року диякон Созонт був висвячений на священника до Свято-Миколаївської церкви села Коржевий-Кут Уманського повіту Київської губернії. У 1924 році переведений у село Томашівка Черкаського повіту. У 1928 році влада заарештувала його за несплату податків і засудила на три місяці тюремного ув’язнення. У 1930 році церква була владою закрита, і отець Созонт залишився без парафії. У 1931 році його призначили служити в храм села Сичовка Христинівського району Київської області, а потім він став служити в рідному селі Кочержинці. Але тут він пробув недовго, причиною чого послужили гоніння на Церкву, що посилилися, а також конфлікт із сім’єю улюбленої сестри, яка вийшла до цього часу заміж за одного з партійних керівників району. Не раз отець Созонт розмовляв про віру з чоловіком сестри, але, незважаючи на всі зусилля священника, той залишився непохитним у своєму безбожництві.
У 1932 році отець Созонт переїхав у Московську область і став служити в Микільському храмі в селі Мішино Зарайського району. За свідченням усіх, хто знав отця Созонта, він був людиною переконаною у вірі та ревним, праведного життя пастирем.
Після ухвалення безбожною владою рішення про нещадні гоніння на Руську Православну Церкву співробітники НКВС у Зарайську стали збирати лжесвідчення проти священника. Один із таких лжесвідків показав, нібито отець Созонт публічно заперечував проти закриття храму і говорив: “Радянська влада нас кругом пограбувала. Вимагає заплатити непосильний податок з тією метою, щоб закрити церкву. Православні, ви ж знаєте, що церква нам потрібна, у ній ми можемо показати свою відданість Богу, і тому прошу вас надати допомогу у сплаті податку. Радянська влада під усілякими причинами позбавляє нас права на відправлення релігійних треб”.
21 жовтня 1937 року близько першої години ночі в будинок до священника прийшли три співробітники НКВС і заарештували його. Отець Созонт зустрів їх спокійно, він був уже давно готовий до арешту. Протягом трьох днів священника допитували у в’язниці міста Зарайська. На допитах отець Созонт усі висунуті проти нього звинувачення в антирадянській і контрреволюційній діяльності категорично відкинув. Після допитів його було перевезено до в’язниці в місті Коломні.
3 листопада 1937 року трійка НКВС засудила отця Созонта до розстрілу. Священник Созонт Решетилов був розстріляний 5 листопада 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.