Священномученик Сергій Руфицький Sergiy Rufitskiy
Житія святих,  Листопад

Священномученик Сергій Руфицький

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Сергій Михайлович Руфицький народився 1884 року в селі Єльцино Володимирської губернії в сім’ї священика Михайла Руфицького. Четверо синів отця Михайла стали священиками і за радянських часів прийняли мученицьку кончину.

Сергій Руфіцький здобув освіту у Володимирській духовній семінарії. У 1907 році він прийняв священицький сан і був направлений служити до храму села Седиково Володимирської губернії Ковровського повіту. З 1919 року і до свого арешту в 1937 році отець Сергій служив у храмі Тихвінської ікони Божої Матері села Іванівського.

Батюшка був скромний, працьовитий і чуйний, займався садівництвом і бджільництвом. Він дуже любив дітей і з задоволенням читав із ними книги, працював по господарству, прищеплював любов до природи. Діти й онуки отця Сергія виросли віруючими, освіченими й працьовитими.

Близько 1930 року всім клірикам храму влада запропонувала публічно зректися віри. Настоятель церкви протоієрей Сергій Руфицький і псаломщик Дмитро Іванович Рудаков категорично відмовилися від цього. Зрікся тільки диякон храму.

Сім’ю Рудакових розкуркулили і вигнали з дому, а самого Дмитра Івановича засудили до 3 років позбавлення волі. Отець Сергій усім, чим міг, допомагав родині репресованого церковнослужителя, поки той перебував на засланні. Через півтора року Дмитро Іванович повернувся додому і знову став служити псаломщиком у Тихвинському храмі. Гоніння зблизили отця Сергія і Дмитра Івановича, церковна молитва в останні роки перед їхнім арештом стала особливо зосередженою.

17 листопада 1937 року священика і псаломщика заарештували. Перш ніж сісти у “воронок”, вони перехрестилися на храм і поклонилися присутнім односельцям. Після арешту їх ув’язнили в Бутирську в’язницю. На єдиному допиті слідчий схиляв отця Сергія до зізнання в антирадянській агітації. Однак священик відкинув усі неправдиві звинувачення. Трійка НКВС по Московській області засудила його і псаломщика Димитрія Рудакова до розстрілу. Священномученик Сергій Руфицький і мученик Димитрій Рудаков були розстріляні 27 листопада 1937 року і поховані в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Священномученик Сергій Руфицький причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 серпня 2004 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.