Священномученик Сергій Розанов, пресвітер p1dn8am1dkolk8re1pau1v3k6tf3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Сергій Розанов, пресвітер

Місяця жовтня на 31-й день

Священномученик Сергій народився 1905 року в сім’ї псаломщика Олексія Розанова, який служив у Михайло-Архангельській церкві в селі Білий Раст Московського повіту Московської губернії. Сергій Олексійович вступив до Духовної семінарії, але провчитися в ній йому довелося всього два роки: навчання було перервано революцією 1917 року і гоніннями, що почалися після неї, на Руську Православну Церкву. З 1923 по 1925 Сергій Олексійович працював сторожем храму Архангела Михайла в рідному селі, а з 1926 служив у ньому псаломщиком.
У 1927 році Сергій Олексійович був висвячений на сан диякона до храму села Іллінського Дмитрівського району. 1931 року отця Сергія призвали в армію до тилового ополчення. Повернувшись через рік, він знову став дияконом у храмі села Іллінського. У 1933 році він був висвячений на священника до Богородиці-Різдвяної церкви села Якоть Дмитрівського району. 1936 року його перевели до Покровського храму в селі Кікіно. Тут він прослужив пів року і був переведений до Іллінського храму села Ілліне.
10 жовтня 1937 року влада заарештувала священника і ув’язнила в Таганську в’язницю в Москві.
11 листопада 1937 року трійка НКВС засудила отця Сергія до розстрілу. Священника Сергія Розанова було розстріляно 13 листопада 1937 року і поховано в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.