Священномученик Сергій Бажанов, пресвітер p1dml4lm95tsf1m6b1p8g143o10pg3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Сергій Бажанов, пресвітер

Місяця жовтня на 18-й день

Священномученик Сергій Петрович Бажанов народився 3 лютого 1883 року в селі Сандирі Коломенського повіту Московської губернії в сім’ї псаломщика. Він закінчив три класи Московської духовної семінарії і був висвячений у сан диякона до коломенського Успенського собору. У 1918 році був висвячений на ієрея до Троїцької церкви села Троїцькі Озерки Коломенського повіту. У 1923 році отця Сергія перевели в Іоанно-Предтеченську церкву в селі Городищах того ж повіту, а з 1930 року він служив у Миколаєвській церкві в селі Городна Луховицького району.

У березні 1932 року представники радянської влади намагалися викрити отця Сергія в антирадянській агітації. Для цього були допитані люди, які знали його. Піддався допиту і сам священик. Однак жодної провини отець Сергій за собою не визнав. 8 березня 1932 року його заарештували. Перший час він був ув’язнений у районному відділенні НКВС, потім – у в’язниці в місті Коломні. У червні 1932 року трійка ОДПУ засудила священика до трьох років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Його відправили на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу в Медвеж’єгорськ. Повернувшись із табору, отець Сергій продовжив служіння в Нікольському храмі.

14 жовтня 1937 року батюшку заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. Звинувачення були колишніми: контрреволюційна агітація. Однак ворогам Церкви Христової так і не вдалося зломити волю священномученика. Усі звинувачення на допиті ним були відкинуті. 25 жовтня трійка НКВС по Московській області засудила отця Сергія до розстрілу. Він був розстріляний 31 жовтня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і похований у спільній безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.