Житія святих,  Листопад

Священномученик Сергій Брєдніков

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Сергій Олександрович Бредніков народився 1888 року в місті Верному Семиреченської області (нині Алма-Ата, Казахстан). У 1915 році був висвячений на священика. Служив у церкві міста Кара-Кол у Киргизії.

У 1930 році отця Сергія засудили до 3 років заслання, яке він відбував у місті Талди-Кургані. Після закінчення терміну він продовжив жити в тому ж місті і ревно виконував свій пастирський обов’язок.

У листопаді 1937 року священик був знову заарештований і звинувачений у тому, що “вів а/с агітацію, поширював к/р чутки”. За це його засудили до розстрілу. 10 грудня 1937 року священномученик Сергій Брєдніков прийняв мученицьку кончину.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 грудня 2000 року рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Довгий час про місце поховання святого не було ніяких відомостей. Його мощі були знайдені 2013 року за 40 км від Алма-Ати, на колишньому полігоні НКВС “Жаналик”, поблизу храму на честь святого праведного Іоанна Кронштадтського селища Жетиген, поруч із чесними останками священномучеників єпископа Порфирія (Гулевича) та ієрея Симеона Афонькіна.