Житія святих,  Листопад

Священномученик Сергій Аманов

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Сергій Іванович Аманов народився 1873 року в місті Касимові Рязанської губернії в сім’ї псаломщика. Закінчив Рязанську духовну семінарію, одружився, у сім’ї народилося одинадцять дітей, троє з них померли в дитинстві.

У 1897 році був висвячений у сан священика до храму в селі Колесня Михайлівського повіту Рязанської губернії. У 1918 році була спроба більшовиків убити отця Сергія. Його врятувала від смерті поїздка в інше село на відспівування священика.

У 1929 році від жителів села зажадали здачу зерна в такій кількості, якої вони ніколи раніше не збирали, причому від отця Сергія зажадали більше за всіх. Селяни здали половину цієї норми. 23 жовтня 1929 року влада заарештувала священика і шістьох селян. Отця Сергія звинуватили в тому, що, “використовуючи релігійні забобони селян, особливо жінок, з метою ослаблення потужності радянської влади виголошував у церкві проповіді, вказуючи в них на невиконуватість хлібозаготівель, а також на те, що радянська влада обдурює селян, спокушає їх тощо”. Батюшку засудили до 3 років ув’язнення в концтабір. Термін він відбував у Пенюзькому, Архангельському та Вишерському таборах.

У лютому 1932 року отець Сергій повернувся додому і влаштувався рахівником у радгосп, але незабаром його звільнили через скорочення штатів. Через 6 місяців його призначили настоятелем П’ятницької церкви в селі М’яке Серебрянопрудського району.

22 листопада 1937 року отець Сергій був заарештований і поміщений у в’язницю при районному відділенні НКВС у Тульській області. Звинуватили його в антирадянській агітації, проведенні активної антирадянської діяльності та засудили до розстрілу. Винним себе батюшка не визнав. Розстріляний 10 грудня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 12 березня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.